Természetesen egyetlen diéta sem áll meg a megfelelő mennyiségű sport nélkül, ám néhány egyszerű tipp betartásával megkönnyíthetjük, hogy eltűnjenek a felesleges kilók. A Huffingtonpost 10 tanácsot szedett össze táplálkozás tanácsadók segítségével, melyek némelyike apróságnak tűnhet, mégis fontos.
Mielőtt azonban valaki diétába kezd, konzultáljon orvosával!
1.Együnk friss ételt!
A diéta sokszor a vacsorákon csúszik el. A munkából hazaérvén vesszük észre, hogy nincs a hűtőben semmi, így gyakran a gyorséttermek kínálatát vesszük szemügyre. Vasárnaponként szánjunk arra 15 percet, hogy megtervezzük a heti menüt, így biztosan nem csábulunk el.
A friss élelmiszerek, például a gyümölcsök, zöldségek, sovány húsok, alacsony zsírtartalmű tejtermékek fogyasztása sokkal kevésbé hízlal mint például egy pizza.
2. Jó minőségű szénhidrát
Együnk lassan felszívódó szénhidrátokat, mint például teljes kiörlésű lisztből készült pékárut vagy babot.
A diéta alatt is rendben van a szénhidrátok fogyasztása, ám ezek minőségére kiemelt figyelmet kell fordítani. Fogyasszunk zabot reggel, köretként pedig barnarizst.
3. Együnk minden negyedik órában
Nehéz határvonalat húzni az egész napos evés és a gyakori evés között, ám a szakértők azt javasolják, hogy inkább többször együnk keveset, így ha 4 óránként viszünk be táplálékot szevezetünkbe, azt tekinthetjük ideálisnak.
4. Félre az üdítővel!
Rengetegen szeretik az üdítőtet, ám ezek kalóriatartalma igen magas, így ha ezektől megszabadulunk, csak úgy peregnek majd le a kilók.
5. Késői vacsora
Nem jó ötlet, ha közvetlenül a lefekvés ellőtt étkezünk. A vacsorát ejtsük meg legkésőbb 2 órával azelőtt, mielőtt ágyba kerülnénk. A vacsora utáni nassolás sem kizárt, ha az 2 órával a lefekvés előtt történik. Ez lehet például egy vékony szelet teljeskirölésű kenyér mogyoróvajjal.
6. Ne zárjuk ki kedvenc ételeinket
A szakértők azt mondják, hogy nem mindig sikeres az a diéta, amely teljesen ki akarja zárni a csalónapokat az étrendből. Azt mondják, hogy ha valaki például a gyorsételek rajongója, nagyritkán megengedhet magának egy sajtburgert.
7. Mérjük ki az adagokat
Egyszerű, mégis hasznos tipp, ha kimérjük a hozzávalókat egy fagyiskanállal. A tésztát, a sajtot, a tojássalátát, a kukoricát és a burgonyapürét például mérjük ki ezzel a módszerrel így biztosan nem fogyasztunk belőle túl sokat. Fogyaszthatunk 2 kanálnyit ezekből, ami nagyjából fél csészének felel meg.
8. Fontos a reggeli
Ahhoz, hogy a szervezetünk megfelelően működjön, ne hagyjuk ki a reggelit! Ha a szervezetünk nem tudja, hogy mikor kap újra táplálékot, raktározásba kezd. Ezt kerüljük el!
9. Fehérje háromszor egy nap
Fontos a megfelelő fehérjebevitel, amit napi háromszor javasolnak. Ez 2-3 uncia egy adagban, ami lehet például csirkehús vagy 2 tojás is.
10. Találjunk helyettesítő termékeket
Nem muszáj mindent kiiktatni az étrendünkből, inkább találjunk valami helyettesítőt, ami kevésbé hízlaló. Például majonéz helyett tehetünk vékonyra szeletelt avokádót a szendvicsünkbe, tortilla helyett pedgi csomagoljuk salátalevélbe a tölteléket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.