A mai modern korban nagyon sokan panaszkodnak fejfájásra. Ez már amolyan civilizációs betegség, amelyért sokszor a túlhajszolt élet, az állandó zaj és a mindennapokat behálózó feszültség okolható.
A fejfájásnak több típusát is megkülönböztethetjük. Nem mindegy, hogy hol fáj a fejünk, milyen módon és milyen gyakran, hiszen a különféle fájdalom különféle problémára utalhat.
A feszültség okozta fejfájás
A feszültség okozta – tenziós vagy stressz – fejfájás jellemzője, hogy
a lelki és/ vagy testi stressz miatt a váll és a nyaki izmok megfeszülnek, görcsössé válnak,
ennek következtében pedig tompa fájdalom jelentkezik a tarkótájon, amely lassan erősödni kezd és átterjed a fej egyéb területeire is: a halántékra, a homlokra vagy a szemek környékére. Ez a típusú fájdalom általában gyenge vagy közepes erősségű, így bár a mindennapi tevékenységek elvégzését nem lehetetleníti el, attól még jelentősen megnehezítheti az érintettek életét.
Sokan panaszkodnak arra, hogy a munkahelyükön gyakran tör rájuk, ilyesfajta fejfájás, ami nem meglepő, ugyanis
ez a tünet leginkább akkor jelentkezik, ha erős és/vagy hosszan tartó nyomásnak vagyunk kitéve.
Az alkalomszerűen jelentkező fejfájás enyhítésére jól alkalmazhatóak a különféle fájdalomcsillapítók, ám ha a panaszok tartósan fennállnak, érdemes inkább a kiváltó okot felkutatni vagy alternatív megoldásokat keresni.
Ezeket a tippeket érdemes kipróbálni a munkahelyen jelentkező, stressz okozta fejfájás esetén
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.