Dr. Fekete Andrea a Semmelweis Egyetem docense mesélt arról, hogy korábbi neurobiológai kutatások kimutatták, hogy a Sigma-1 receptor aktiválása csökkenti az agyban a gyulladásos folyamatokat. Azt már az általa vezetett kutatócsoport ismerte fel, hogy több szerv esetében is igazolható a központi idegrendszerhez hasonló védő mechanizmus, ilyen például a tüdő is. Felfedezésükkel, lehetőség nyílt az ilyen irányú gyógyszerfejlesztéseknek.
A fluvoxamin egyrészt kifejtheti hatását a tüdőgyulladás akut szakaszában, illetve a koronavírus okozta citokin vihart is gátolja, mivel csökkenti a gyulladást beindító anyagok termelődését. Ezen kívül tüdőgyulladás miatt kialakuló hegszövet termelődését is mérsékli.
A szakértők azt remélik, általa a koronavírus hatására kialakuló légzési nehézség is rövidebb ideig áll majd fenn – adta hírül a Semmelweis Egyetem.
A kutatócsoport szerencsére igen gyorsan engedélyt kapott a terápia kifejlesztésére, a kórházi kezelésre szoruló betegek bevonásával és egyéves követésével zajló vizsgálat novemberben kezdődhet a Semmelweis Egyetemen. A páciensek a kórházban és később otthon is kapják majd a fluvoxamin hatóanyagú tablettát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.