Most már biztos, hogy a koronavíruson átesettek több mint harminc százaléka szenved a fertőzésnek azon utóhatásaitól, amik nem csak a fizikai, de a mentális egészséget is nagyban befolyásolják.
Vannak, akiknek ezek miatt a kellemetlen tünetek miatt pszichiáterhez kell járniuk.
Az Egészségügyi Világszervezet kutatásai szerint a fertőzések és a fertőzéstől való félelemek mély, lassan gyógyuló mentális sérüléseket okoztak. A járvány terjedésének megfékezése érdekében elrendelt karanténok is rossz hatással voltak sokakra, ám ha ez még nem lenne elég, mindezt súlyosabbá teszik a munkanélküliséggel, a bevételek elvesztésével kapcsolatos aggodalmak is.
Így érthető, hogy a legtöbb betegségen átesett, munkáját elveszített ember most hatalmas mentális gondokkal küzd, és a szakemberek segítségére szorul - írta a Bors.
Dr. Makai Gábor klinikai szakpszichológus szerint sokat segíthet a mentális állapoton, ha sok időt töltünk a természetben.
"Menjünk a természet lágy ölelésébe, relaxáljunk, beszélgessünk sokat, merjük kimondani a problémáinkat, sétáltassunk kutyát és mozogjunk sokat, sportoljunk, foglalkozzunk többet a lelkünkkel, és máris javulni fog a helyzet."
- mondta a szakember.
Van okunk megijedni? Újabb variáns bukkant fel az Egyesült Királyságban: ez derült ki róla a vizsgálatok során.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.