Megdöbbentő dolog derült ki az omikron variánsról: erre gyanakodnak a tudósok

Forrás: Shutterstock -
omikron variáns mutáció covid omikron koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Pár hónappal ezelőtt a koronavírus delta variánsa tartotta lázban a világot, most azonban egy minden eddiginél fertőzőképesebb mutáció, az omikron okozhat felfordulást.

A vírus új variációját hivatalosan a Dél-afrikai Köztársaságban mutatták ki először, ám a tudósok szerint jóval régebb óta fertőzhet ez a mutáció. A friss hírek szerint az omikron Hollandiában is jelen volt már akkor, amikor felfedezték Afrikában, sőt elképzelhető, hogy szeptemberben jelent meg először.

Mivel nem lehet megmondani, mikor alakult ki ez a mostani mutáció, azt is nehéz megállapítani, melyik ország a kiindulópont. A tudósoknak azonban több elmélete is van arra nézve, mitől mutálódhatott ennyire drasztikusan a koronavírus.

Forrás: Shutterstock

Az egyik teória, hogy egy immunhiányos beteg szervezetében fejlődött ki az omikron. A legyengült immunrendszerben az antitestek nem tudják legyőzni a fertőzést, így annak van ideje és lehetősége alkalmazkodni, mutálódni, fejlődni.

A másik felvetés szerint az állatokról emberre áttérő koronavírus visszaugorhatott az állati gazdatestekre, majd onnan ismét az emberire. Noha ezen eseménysor esélye a legkisebb, megmagyarázná, miért ilyen sok a mutáció az omikronban – írja a Yahoo News cikke nyomán a Bors.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.