A kutatás során az orvosok rákötöttek egy 87 éves epilepsziával kezelt férfit az agyi aktivitást rögzítő EEG-készülékre, és a berendezés akkor is működött, amikor a beteg szívrohamban meghalt.
Az EEG még a férfi halála után is agyi aktivitást mutatott.
A Frontiers In Aging Neuroscience nevű szaklapban leírtak szerint a férfi utolsó szívdobbanását követő 30 másodpercben megnövekedett a gamma típusú agyhullámok szintje. Ezek akkor különösen aktívak, amikor koncentrálunk, álmodunk és meditálunk, vagy emlékeket hívunk elő és információkat dolgozunk fel.
A rögzített agyhullámok arra utalnak, hogy halálunkkor ugyanaz az idegi aktivitás jellemző, mint álmodás, emlékek felidézése vagy meditáció közben
- írja a Sky News.
Ajmal Zemmar, a Louisville-i Egyetem idegsebésze, a tanulmány vezetője azt mondta az eredménnyel kapcsolatban,
elképzelhető, hogy mikor a szeretteink lecsukják a szemüket, az agyuk újra lejátssza életük legszebb, legemlékezetesebb pillanatait.
A szakember hozzátette., hogy a tanulmány az első a maga nemében, és az epilepszia miatt egy sérült agyat vizsgáltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.