A CDC szerint egyelőre keveset tudunk a betegségről, legalábbis 1500 egészségügyi szolgáltatóból 78 százalék ezt vallotta, 50 százalékuk pedig arról számolt be, hogy ismerik a fertőzést, de bizonytalanok a diagnózis felállításában. A felmérésben részt vevő orvosok, ápolónők és asszisztensek 42 százaléka nem tudott az AGS-ről, további 35 százalékuk pedig nem volt biztos abban, hogy képes diagnosztizálni vagy kezelni az ebben szenvedőket.
Az alfa-gal-szindrómát olyan kullancs válthatja ki, amely az alfa-gal cukormolekulát a nyálában hordozza: ez a molekula a marha, a sertés, a bárány és a legtöbb emlős húsában megtalálható.
A tanulmány szerzői aggasztónak nevezték, hogy az egészségügyben dolgozók ennyire nem ismerik ezt a betegséget, pedig a melegebb időjárás miatt a kullancsszezon hosszabb, mint korábban, így egyre többeket érint a szindróma.
Az AGS tünetei az enyhe emésztési problémáktól az életveszélyes anafilaxiás sokkig terjedhetnek.
A 30 éves Missouri állambeli általános iskolai tanár, Katie Cahoj egy sajttal és kolbásszal készült szendvics elfogyasztása után kapott majdnem végzetes anafilaxiás sokkot. Nála ezt követően sikeresen diagnosztizálták az allergiát: soha többé nem ehet vörös húst és semmilyen állati adalékanyagot tartalmazó terméket.
„Minden egyes címkét el kell olvasnom, anélkül félek megenni bármit is"
„Az egyetlen dolog, amitől nem félek, amit én magam készítek el és pontosan tudom, mit tartalmaz"
Cahoj addig kísérletezett a könyhában, hogy szakácskönyvet adott ki, amely olyan recepteket tartalmaz, amelyeket az alfa-gal-szindrómások is bátran fogyaszthatnak.
Az alfa-gal-szindrómára nincs gyógymód, a legfontosabb, hogy az érintettek kerüljék az allergiát okozó élelmiszereket. Egyes esetekben szükség lehet antihisztaminokkal és szteriodokkal történő kezelésre is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.