A tavaszi-nyári időszakban rohamosan emelkedik a pollenkoncentráció mértéke a levegőben, ami növeli az allergia kialakulásának kockázatát. Ilyenkor ugyanazon allergének, melyek némely embernél tüsszögést és szemirritációt váltanak ki, másoknál asztmás rohamokat idézhetnek elő. Ezért különösen fontos, hogy az érintett betegek megismerjék, miként alakul ki az allergiás asztma, és hogyan lehet megelőzni a betegséget.
Attól függően, hogy a panaszokat mi váltja ki, beszélhetünk allergiás és nem allergiás asztmáról. A légúti allergia a szervezet téves immunválasza a környezetben található anyagokra – poratka, virágpor, állatszőr. Az asztmás betegek állapotát azonban rendszerint az olyan környezeti tényezők rontják, mint a dohányfüst, légszennyezettség, erős illatok. A kiváltó okok tehát különbözőek, a tünetek azonban az asztmás betegség típusától függetlenül hasonlóak: köhögés, sípoló légzés, légszomj, mellkasi szorítás.
Az allergiás asztma nem gyógyítható, de a gyógyszeres terápia és a megfelelő kezelési utasítások betartása mellett jól kezelhető betegség. Emellett egy kis odafigyeléssel és néhány apró trükkel könnyen hozzájárulhatunk az allergének csökkentéséhez a környezetünkben, megelőzve a súlyosbodó tünetek előfordulását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.