Színtévesztő teszt: milyen ábrát látsz a képen?

Az életünket nem befolyásolja súlyosan a színtévesztés, talán észre sem vesszük, hogy mi is az „áldozatai” vagyunk – színtévesztő tesztünkkel azonban most egyszer s mindenkorra pontot tehetsz az ügy végére.
A színtévesztésnek, vagy színvakságnak különböző okai lehetnek: a legtöbb ilyen állapot genetikai eredetű és általában az édesanyától öröklődik, bár akadnak olyanok is, akik más betegségek, például cukorbetegség, vagy sclerosis multiplex következtében válnak színtévesztővé, vagy színvakká.
A színvakságnak különböző típusai léteznek és csupán rendkívül ritka esetben fordul elő az, hogy az emberek egyáltalán nem látnak semmilyen színt, ugyanis a legtöbb színvak látja a vörös, a zöld, vagy a kék fényt.
A színlátásunkat a színidentifikáció és a színdiszkrimináció határozza meg. Míg előbbi azt a készséget jelöli, hogy képesek vagyunk-e helyesen megnevezni a színek neveit, az utóbbi a színek megkülönböztetésének képességére irányul. A színdiszkrimináció esetében az ideghártya egyik csapja hibásan működik és nem kellően érzékeny, így a szín érzékelése kiesik, vagy teljesen hiányzik.
1917-ben egy japán származású szemész, Dr. Shinobu Ishihara megalkotott egy tesztet, ami alkalmas a színtévesztés kiszűrésére: ezt napjainkban Ishihara-teszt néven ismerik. Rendkívül egyszerű tesztről van szó: csupán nézni kell a képet és megállapítani, hogy milyen ábrát látsz rajta. Felkészültél? Csapjunk bele!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.