Ez történik a testeddel, ha elhagyod az ultrafeldolgozott élelmiszereket

Könnyen elérhetők, finom az ízük, nem kell órákig főzőcskézni. Csak néhány ok, amiért az ultrafeldolgozott élelmiszerek bekerülhetnek a napi étrendbe, és sokszor észre se veszed, már szinte csak ezek töltik ki az étkezéseket. Ezek az élelmiszerek igazi kalóriabombák, miközben úgy érzed, alig ettél valamit, rengeteg kalóriát viszel be velük a szervezetedbe. Emellett azonban a szervezetedre is ártalmasak, így nem a hízás az egyetlen veszély, amit okoznak.
Nehéz eligazodni az étkezési trendek között, van, aki a feldolgozott élelmiszereket is átkozza, pedig ezek általában ártalmatlanok: ide tartoznak például a halkonzervek, a sajtok, de a friss kenyér is. Általában alig feldolgozott alapanyagokból állítják elő őket; ezzel szemben az ultrafeldolgozott élelmiszerek ipari méretekben, több lépésben készülnek, és számos olyan anyagot tartalmaznak, melyek az ízüket, állagukat hivatottak feljavítani. Ide tartoznak többek között:
Ezeknek az ételeknek általában alacsony a tápanyagtartalmuk, így a szervezet nem jut elegendő rosthoz, ásványi anyagokhoz, vitaminokhoz, ha valaki túlságosan sokat fogyaszt belőlük. Számtalan kutatás szerint emellett pedig ezek az élelmiszerek növelhetik a magas vérnyomás, a szív- és érrendszeri megbetegedések és a 2-es típusú diabétesz kialakulásának esélyét.
A mindennapi rohanásban nehéz teljesen elhagyni ezeket az élelmiszereket az étrendből, de ha pár dologra odafigyelsz, máris sokat nyerhetsz, és hamar érezni fogod a változást. Érdemes minél több zöldséget, gyümölcsöt enni, minél több friss élelmiszert vásárolni, a finomított szénhidrátokat teljes kiőrlésűre cserélni, és átállni az egészséges snackekre, például az olajos magvakra vagy az aszalt gyümölcsökre. A szervezeted azonnal fellélegzik; ha elhagyod az ultrafeldolgozott élelmiszereket, ezekre a változásokra számíthatsz:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.