Nemrég egy melanómás beteg megkapta a BioNTech által kifejlesztett, a rák elleni első kísérleti vakcinát. A Széchényi-díjas kutatónő, Karikó Katalin elárulta, hogy már két évvel ezelőtt is a BioNTechnél a bőrfelszíni tumorba történő oltási kísérletekkel foglalkozott.
"A felszínen lévő tumoroknál, mint például a melanoma vagy egyéb, az arcon, nyakon megjelenő tumoroknál be lehet nyomni egy mRNS-t tartalmazó keveréket amely az immunsejteket odahívja, majd megmutatja nekik, hogy itt van a rák, ezt meg kell ölni"
- mondta Karikó.
A kutatónő továbbá hozzátette, hogy az általa kifejlesztett technológiát nemcsak a rák elleni kutatásban használják, hanem az infarktusos emberek szívét is vizsgálják.
A BioNTech-nél ezen kívül más onkológiás vakcinák tesztelése is zajlik. A következő 5 éveben arra törekszenek, hogy minél rövidebb idő alatt kereskedelmi forgalomba kerülhessenek a rák gyógyítására alkalmas gyógyszerek - írja a Blikk.
Tünetkereső
TünetkeresőPortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.