A Táfelspicc utnajárt, hogy csodás íze mellett miért érdemes türelemmel lenni a szabadföldi fajták beéréséig. Jó tudni, hogy április végén, május elején kár belebonyolódni a magyar termék-külföldi import vitába, mivel a szezon előtti magyar eper nem sokban különbözik az importált konkurenseitől: mindkettő lehet szép formás és ragyogóan piros, az ízük azonban jobban hasonlít a vízére, mint az eperére.
Domonyai András gasztrobotanikai szakértő a Táfelspiccnek korábban elmondta, a legfontosabb kritérium nem a küllem, és nem is a származási hely, hanem az illat: "Az eper elsősorban nem attól ízes, hogy hol termett. Az is csak egy bizonyos százalékban befolyásolja, hogy fóliás, hidrokultúrás vagy szabadföldi, ugyanis 70-80 százalékban a fajtajelleg számít." Vagyis a legbiztosabb, ha az illatra figyelünk. Szagoljuk meg a szemeket: ha az aromák és illóolajok összessége rendben van, az orrunk elárulja! Jellegtelen szagú epernek az íze is jellegtelen.
"A termelőknek az a legfontosabb, hogy megfelelő bevételt és hasznot érjenek el, ezért a lehető leghamarabb piacra mennek a gyümölcsökkel, akkor is, ha az igazi eperszezon május második felénél hamarabb nem kezdődik el" - mondta Tóth János, a tahitótfalui Eperfesztivál egyik főszervezője. De hogy mikor indulhatunk a zöldségeshez, és mennyit kell majd fizetünk érte, az kiderül az Origo cikkéből.
Méregtelenítő, fiatalító, vértisztító csodaszer: Ismerd meg jobban az epret!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.