A farsangi időszak vízkereszttől, azaz január 6-tól hamvazószerdáig tart. Hivatalosan a húsvét vasárnapot megelőző 40. nap a hamvazószerda, ekkor kezdődik a böjt. Idén március 1-re esik hamvazószerda, ezt követi a böjt időszaka.
A farsangi hagyományoknak nem nehéz megfelelni, hiszen szinte csak
egy dolgunk van: jókat kell mulatozni,
abban pedig mi, magyarok elég jók vagyunk.
A keresztény liturgikus naptárban nem kötődik hozzá semmilyen vallási ünnep, a gazdag néphagyományokon alapszik. Persze nem volt ez mindig ilyen népszerű szokás, hiszen a kereszténységet megelőző időszakban, a 16.-17. század "erkölcsösei" tiltották, mert szerintük bujaságot szimbolizál.
Farsang farka
A farsang legkedveltebb időszaka a farsangi karnevál, más néven a farsang farka. Ez a farsangvasárnaptól húshagyókeddig tartó utolsó három nap, melyet hamvazószerda és a böjt követ. Ekkor vannak a legnagyobb mulatságok, és ezzel egy időben el is búcsúztatjuk a telet.
Számos városban rendeznek ilyenkor karneválokat, mint például Rio vagy Velence, itthon pedig a legnevezetesebb farsanghoz kapcsolódó ünnep a mohácsi busójárás. Ez egyfajta télbúcsúztató, tavaszköszöntő, termékenységet hozó, oltalmazó ünnep.
A mondák szerint a mohácsi láp és ligeterdőbe kényszerült őslakosok megelégelték a rabigát, ezért ijesztő maszkokat készítettek, zajkeltő eszközöket készítettek és azokkal űzték ki a törököket Mohács területéről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.