Pili Hussein mindig bányász szeretett volna lenni, de Tanzániában a nőket nem engedik ilyen helyen dolgozni. A tiltás ellenére ő nem adta fel az álmát, bár rögös út vezetett odáig. Pili nagy családban nőtt fel, semmiben nem szenvedett hiányt. Nem voltak gazdagok, de mindenük megvolt, amire szükségük lehetett.
Egészen addig kellemes élete volt Tanzániában, míg az apja férjhez nem adta.
Pili egy olyan agresszív emberhez került, aki mellett nem bírta az életet. Elszökött tőle, és a hajléktalanságot, nincstelenséget választotta inkább. A sors azonban úgy hozta, hogy menekülése közben egyszercsak Mererani városában találta magát, a Kilimandzsáró lábánán, éppen ott, ahonnan a tanzanitot termelik ki.
Pili férfinak adta ki magát, bő ruhákba öltözött és senki nem kételkedett afelől, hogy ő valóban férfi.
Uncle Husseinnek hívtak, senkinek nem mondtam el, hogy igazából a nevem Pili"
Harcoltam, csúnyán beszéltem, és nagy kést hordtam az oldalamon. Senki nem tudta, hogy nő vagyok, mert úgy viselkedtem, mint egy férfi"
egészen addig nem bukott le, míg néhány bányászt meg nem vádoltak nemi erőszakkal.
A férfiak Pilire fogták az erőszakot, akit a rendőrök bilincsben vezettek el. A motozás előtt azonban be kellett vallania, hogy ő valójában nő. Mindenkit megdöbbentett, mikor ennek híre ment.
A bányászok a mai napig nem akarják elhinni, hogy Pili tényleg nő,
pedig azóta már újra megházasodott és született egy lánya is. Sikerült beindítania a saját vállalkozását, de saját lányának nem kívánná ezt az utat. Azt szeretné, ha ő tanulhatna, és megfelelő képességekkel rendelkezne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.