A nemzetközi filmdíjakkal is kitüntetett Antoni Krauze több tucat film rendezője volt, a legismertebbek közülük a Magyarországon is bemutatott Fekete csütörtök (2011) és a Szmolenszk (2016) című alkotások.
Az 1940-ben született művész a lódzi színház- és filmművészeti akadémián, majd a varsói filmművészeti akadémián tanult. 1968-ban az akkoriban megalakult híres lengyel filmstúdió, a TOR munkatársa lett. Itt többek között Krzysztof Zanussi asszisztense volt a világhírű lengyel filmrendező első, a Kristály szerkezete című játékfilmje forgatásakor (1969). 1969-től Krauze önálló filmrendezőként dogozott, a 70-es években az akkor Lengyelországban formálódó, úgynevezett erkölcsi nyugtalanság mozija szellemében alkotott a hétköznapok valóságát megjelenítő játék- és dokumentumfilmeket.
1988-ban életmű-díjat kapott a San Remó-i nemzetközi filmfesztiválon. 2011-ben a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége (FIPRESCI) díját érdemelte ki a Fekete csütörtök című játékfilmért.
A korabeli dokumentumokat, hangfelvételeket, a szemtanúk elbeszéléseit is felhasználó játékfilm a kommunista hatalom által brutálisan szétvert 1970-es gdyniai munkástüntetés eseményeit dolgozta fel.
Krauze utolsó játékfilmje a 2010-es légi katasztrófának szentelt Szmolenszk lett. Készítésekor a rendező szintén dokumentumfilmek részleteit használta fel, valódi és fiktív személyeket szerepeltetett.
A filmrendező a szmolenszki légikatasztrófát a második világháború utáni lengyel történelem legtragikusabb eseményének tartotta, a 2013-tól forgatott film gyártását nagy önfeláldozással, nagyrészt lengyelországi és külföldi vállalkozók adományaiból, valamint országszerte végzett gyűjtésekből fedezte. A Szmolenszket végül 2016 szeptemberében a varsói Nagy Színházban mutatták be Andrzej Duda államfő és Jaroslaw Kaczynski, a katasztrófában elhunyt Lech Kaczynski elnök ikertestvére részvételével.
2015-ben a lengyel államfő magas állami kitüntetést, a Lengyelország Újjászületése érdemrend középkeresztjét adományozta a művésznek. Tavaly májusban a kulturális területen kapható legmagasabb lengyel kitüntetést, a Gloria Artis-rend arany érdemrendjét adományozták Antoni Krauzének. Az ünnepségen a rendező elbúcsúzott művészpályájától, bejelentve, hogy nem forgat több filmet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.