Utolsó aratási szertartását végezte el a japán császár visszavonulása előtt

Forrás: MTI/EPA/Franck Robichon -
japán császár visszavonulás rituálé Akihito
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Utoljára végezte el az egyik legfontosabb uralkodói ceremóniának számító aratási szertartást pénteken Akihito japán császár, aki jövő tavasszal lemond a trónról.

A Niiname szertartást a császár az uralkodói palota egy szent helyén végezte el, amelyet fáklyákkal világítottak ki, és közben ősi japán zene szólt. A rituálén a császár learatott rizst és más dolgokat ajánlott fel az isteneknek, köszönetet mondott nekik, és azért imádkozott, hogy népe békében élhessen. November 23-a ugyanis a japán nemzeti hálaadás napja.
A rizs egy részét maga Akihito császár aratta le a palotához tartozó földről. Az áldozati rizs többi részét az ország minden tájáról földművesek küldték a szertartáshoz. A rituálé előtt a császár elbeszélgetett néhány meghívott földművessel és az idei termés felől érdeklődött tőlük.

Akihito április 30-án adja át a trónt fiának Forrás: MTI/EPA/Franck Robichon

Az aratási ima egyike annak a mintegy húsz rituálénak, amelyet az uralkodó évente maga végez el a palotában, hivatalos kötelezettségein kívül. A kétrészes rituálé a fűtetlen szentélyben éjfél utánig tart, közben háromórás szünettel. A 84 éves császár számára ez már megterhelő, ezért az utóbbi években csak a szertartás első felén vett rész, a második rész rituáléjában már helyettesítették. A ceremónia megköveteli, hogy a császár csaknem két órát üljön egyenesen, maga alá húzott lábain, miközben elvégzi a szertartást. Akihito a szertartás második részét már a palotában töltötte, de ébren maradt, hogy megbizonyosodjon arról, rendben lezajlott – adta hírül a japán média.

Akihito április 30-án mond le a trónról, amelyen fia, Naruhito koronaherceg követi. A pénteki ceremónián Naruhito is részt vett.



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.