Mint tudjuk, a koronavírus akár napokig is életben maradhat a műanyagon, papíron, és pár óráig a fémen is, ezért javasolja minden szakember a gyakori kézmosást.
Korábban kimutatták, hogy az influenza egyes vírusai akár több mint két héten át is életben maradnak a papírpénzen. Dél-Koreában és Kínában speciális eljárással kezelik, fertőtlenítik és karanténba helyezik a készpénzt, hogy megakadályozzák a felületén megtapadó koronavírus terjedését.
A Ripost megkereste a Magyar Nemzeti Bankot, hogy megtudja: a forint esetében várható-e hasonló óvintézkedés?
„A Magyar Nemzeti Bank logisztikai központjában – a koronavírus terjedésének megelőzését szolgáló intézkedéseként is –
a készpénzforgalomból naponta milliárdos nagyságrendben, zárt konténerekben befizetett bankjegyeket minden esetben a vírus túlélési periódusával összhangban két hétig „pihenteti". Azt követően a megfelelőnek ítélt és kötegelt bankjegyeket zsugorfóliázzák, s azokat egy 160-170 Celsius fok hőmérsékletű alagúton küldik át.
Az alkalmazott intézkedésnek és a korszerű technológiának köszönhetően a jegybankba befizetett bankjegyek újra kifizetése esetén minimális a kockázata annak, hogy esetlegesen fertőzött bankjegyek kerüljenek a forgalomba."
A legfrissebb kimutatások szerint nem csak a papíron, de a műanyag felületen, így a banki terminál gombjain is életképes maradhat a koronavírus. Jó tudni, hogy a bevásárlókocsik és a bevásárlókosarak fogantyúi szintén műanyagból készülnek, és szintén rengetegen megfogják azokat – így nem lehet elégszer hangsúlyozni, milyen
fontos az alapos kézmosás, és az, hogy ne érjünk az arcunkhoz, orrunkhoz, szánkhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.