Döbbenetes: a hétvégén ennyi embert mentettek ki a Balatonból

Forrás: Kálló Péter -
vihar mentés Balaton
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai 21 személyt mentettek ki a tóból az elmúlt hétvégén. A strandolók többször kerültek olyan helyzetbe, amikor nem lettek volna képesek  biztonságosan a partra jutni.

A vízirendészet munkatársai főleg műszaki hibás vagy homokpadra futott vitorlások, árboctörött, vagy épp felborult katamaránok utasait, csónakkal, sup-pal az erős hullámzásban elsodródókat, és kimerült úszóknak segítettek - írja a Bors.

Villámlás a Balaton felett Forrás: Kálló Péter

A vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, nemcsak magunkra kell figyelnünk, de egymásra is, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan létrejöhet.

A következő napokban ismét rendkívül meleg időjárás várható, amely minden bizonnyal a tavakhoz vonzza majd a hűsölni vágyókat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.