A világ szinte minden országában találunk olyan embereket, akik ellenzik a Valentin-napot, demonstrációt szerveznek, áthúzott szívekkel, szomorú emojikkal adnak hangot annak, hogy nem értenek egyet ezzel az ünneppel. Megszervezik például a saját anti-Valentin-napjukat.
Néhány állam azonban ennél is tovább ment és radikális megoldásokhoz folyamodott.
Malajzia
Ebben az Egyenlítő közelében fekvő, 32 milliós országban a lakosság nagy része nem ünnepelheti a Valentin-napot. Malajziában nem jogszabály tiltja a szerelmesek ünnepét, hanem egy fatva, amelyet a helyi iszlám szellemi vezetők alkottak meg és betartatják közösségük tagjaival. Ezt a vallásjogi döntést olyan szigorúan veszik, hogy letartóztatják azokat a muszlimokat, akik megszegik. A rendőrség razziát is tart ezen a napon a hotelekben.
Pakisztán
A Közel-Kelet és Közép-Ázsia határán található mélyen vallásos országban nemrég tiltották be a Valentin-napot. Az ország felső bírósága azt a határozatot hozta 2017-ben, hogy az iszlám tanításaival szembemegy mindaz, amit a szerelmesek ünnepe képvisel. A döntés nemcsak azt tiltja, hogy az emberek nyilvánosan megünnepeljék a Valentin-napot, hanem a sajtóban sem szabad reklámozni, népszerűsíteni. Ha azt hinnénk, nagy felháborodást váltott ki a döntés, rosszul gondoljuk, ugyanis tüntetéseket is szerveztek a betiltásért. Egy felmérés szerint a pakisztáni lakosság 80 százaléka helyesli a bíróság ítéletét.
Irán
A Valentin-nap betiltása nyílt üzenet volt Irán részéről, miszerint nem kérnek a nyugati kultúrából. Pakisztánnal ellentétben nem pusztán az ünneplést tiltották meg, hanem az ajándéktárgyak árusítását, és bármi olyasminek a reklámozását is, amelynek köze van a szerelmesek napjához. Egy 2011-es iráni törvény miatt tilos a vörös rózsás képeslapok, a szívet mintázó csecsebecsék készítése és forgalmazása. Annak ellenére, hogy tilos az ünneplés, mégis rengeteg étterem és bolt tart nyitva Valentin napján, főként az iráni fővárosban. Hogy elkerüljék a büntetést, a beépített embereik szemmel tartják az utcát és figyelik a rendőröket.
Szaúd-Arábia
Az iszlám vallású országokban nyugati szemmel nézve nem vonzó a nők helyzete. Az életük sok tekintetben korlátok közé van szorítva, és ezek mellett számukra csak apróságnak tűnhet, hogy nem ünnepelhetik a Valentin-napot. A hatóságok a vallási rendőrséggel karöltve járják a boltokat február 14-én, és keresik a romantikus ajándéktárgyakat.
Súlyosan megbüntetik azokat, akiket árusításon vagy vásárláson kapnak. 2014-ben például öt szaúdi férfire összesen 39 év börtönbüntetést és 4500 korbácsütést mértek, mert facér nőkkel táncoltak Valentin napján. A megfélemlítés hatására sok bolttulajdonos inkább ki sem nyit Valentin-napon, nehogy valami illegálisat találjanak náluk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.