Rusvai Miklós tisztázta a majomhimlőről terjedő legnagyobb tévhiteket: így terjed a betegség

Forrás: YouTube -
Rusvai Miklós majomhimlő tévhitek
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Idén tavasszal újabb vírus ütötte fel a fejét a nagyvilágban. A majomhimlő első hallásra elég ijesztőnek tűnhet, azonban szerencsére közel sem olyan veszélyes, mint a covid – minderről dr. Rusvai Miklós számol be a szerdán megjelenő hot! magazinban. Az állatorvos, virológus, egyetemi tanár, aki arról is mesél, hogyan terjedt át a nyúlnál is kisebb rágcsálókról az emberre ez a betegség.

„Az afrikai kultúrának része ezen állatok elfogyasztása, és a feldolgozás során a vírus simán bejuthat az emberi szervezetbe. A világon először 1958-ban, Dániában, Afrikából importált majmokon jelent meg a vírus, de azt tudni kell, nincs jelen folyamatosan egy állatban. A megfertőződés után általában két héttel jelentkeznek az első tünetek, de már ezalatt is fertőz az illető!" – hívja fel a figyelmet Rusvai doktor.

Rusvai Miklós virológus, egyetemi tanár, az MTA doktora Forrás: YouTube

„Emberről emberre szoros kontaktussal terjed, de nem kizárólag szexuális úton, és nem kizárólag homoszexuálisok között! Ez tévhit! Az egy háztartásban együtt élők között, anya-lánya kapcsolat során is megbetegedhetünk, de testvérek, nagyszülők is megkaphatják. Elég egy vírushordozóval egy ágyban aludni vagy ugyanazt a törölközőt használni kézmosás után. Természetesen nyál- és egyéb testnedvcserével is átadható" – teszi hozzá a szakember, aki a lapban a tünetekről, a hazai helyzetről és arról is elmondja a véleményét, hogy mit tegyünk, ha megbetegszünk.

Keressétek a magazint digitális formában is a digitalstand.hu/hot oldalon!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.