A One Poll 2000 fős felmérése szerint minden harmadik fogyasztó megtartja a gyógyszereket a lejárati időn túl, mert úgy vélik, még hasznosak lehetnek. Egyéb kutatások szerint pedig 10-ből több mint négyen nem ellenőrzik a gyógyszertárból beszerzett termékek lejárati idejét sem.
Dajani Sultan gyógyszerész úgy véli, hogy a lejárt szavatosságú gyógyszerek fogyasztása orosz rulett az egészséggel. Lehet semmi bajunk nem lesz tőle, de komoly problémát is okozhatnak.
Ahogy az ételek, úgy a gyógyszerek is megromlanak. Ekkor nem gyógyulunk tőlük, hanem még betegebbek leszünk
A lejárt paracetamol például nagyon rossz hatással lehet a májra, hányingert vagy hányást okozhat. Az isl előfordulhat, hogy a tabletták nem oldódnak fel jól, nem a megfelelő helyeken bomlanak le a szervezetben, vagy nem szívódnak fel megfelelően.
Még ha nem is ártanak, a lejárati időnél tovább tárolt gyógyszerek hatástalanok vagy gyengébb hatásúak lehetnek, így nem jelentenek megoldást a problémára - idézi a szakembert a The Sun.
Ez is érdekelhet:
Két hatóanyag együttes használata enyhítheti a megfázás tüneteit
3+1 dolog, ami negatívan befolyásolja a vitaminok hatékonyságát
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.