Athos Salomé a becenevét azzal érdemelte ki, hogy az elmúlt években számos olyan fontos eseményt látott előre, amely valóra is vált, kezdve a COVID-19 járvány előrejelzésétől egészen Elon Musk Twitter-bevételén át II. Erzsébet királynő haláláig.
Salomé legújabb figyelmeztetése a mesterséges intelligenciáról szól. A technológiában tapasztalható fejlődés nagyobbnak bizonyulhat, mint gondolnánk: ahogy a Daily Starnak elmondta, bár a mesterséges intelligencia az emberi élet különböző területein segíthet, érdemes odafigyelni a technológia pusztító potenciáljára is. Lehetséges, hogy a jövő járványai nem természeti jelenségek, hanem mesterségesintelligencia-laboratóriumok szintetikus alkotásai lesznek. Így fogalmazott:
A biológia és a technológia közötti fúzió olyan forgatókönyvet sugall, amelyben mesterséges vírusokat lehetne kifejleszteni, akár a meglévő betegségek gyógyítására, akár paradox módon új betegségek létrehozására.
De ez még nem minden, hiszen a brazil jós arra is rámutatott, hogy mi, emberek, jobban hasonlíthatunk a mesterséges intelligenciára, mint gondolnánk, de mások a céljaink:
„Az ember célja a biológiai élet fenntartása és megtapasztalása, az MI célja az információk feldolgozása és a programozott vagy manipulált feladatok végrehajtása" - tárta fel.
Salomé évekkel ezelőtt azt mondta, hogy 2024 „új fejezetet fog nyitni az emberiség történelmében”, ami nem hangzik különösebben pozitívan, ahogy az a kissé homályos megfogalmazás sem, ami szerint a mesterséges intelligencia még idén „öntudatára ébredhet”.
A 37 éves férfinak már bevált egy idei jóslata, amikor napkitörésre és „három napnyi sötétségre” figyelmeztetett. Bár utóbbi állítása nem igazolódott be, napkitöréseket valóban észleltek a csillagászok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.