Tragédia történt 1986 január 28-án a Kennedy Űrközpontban. A Challenger-katasztrófa során felrobbant űrhajó mindössze 73 másodpercig maradt a levegőben, a teljes legénység odaveszett.
A Challenger-katasztrófa során a floridai Cape Canaveralről indított Challenger űrrepülőgép 1986. január 28-án bekövetkezett megsemmisülése volt. Az űrszerelvény 73 másodperccel az indítás után 14 kilométeres s magasságban felrobbant, a fedélzetén tartózkodó hét űrhajós, Greg Jarvis, Christa McAuliffe, Ronald Ervin McNair, Ellison Shoji Onizuka, Judith Arlene Resnik, Michael John Smith és Francis Richard Scobee életét veszítette.
A legénységről több fotó is készült, a legutolsón - amit itt nézhetsz meg - boldogan és izgatottan néznek a kamerába az űrutazás megkezése előtt. Hittek benne, hogy valami olyat visznek véghez, ami még soha nem volt... Félelmetes belegondolni, hogy mit élhettek át az utolsó pillanataikban...
Emberek milliói nézték a televíziót, miközben másodpercek voltak hátra a Challenger űrsikló kilövéséig. Azonban, amit 1986. január 28-án láttak a nézők, soha nem felejtik el. Az áldozatok haláláról több elmélet is napvilágot látott: voltak, akik úgy vélték, a állítják a legénység tagjai nem vesztették életüket azonnal a robbanást követően, ám a NASA munkatársai állították, ez lehetetlen. 2020-ban azonban Dr. Joseph Kerwin, a Johnson Űrközpont élettudománnyal foglalkozó részlegének igazgatója a jelentésében azt írta, a Challengert ért robbanás ereje olyannyira erőtlen volt, hogy nem lehetett képes megölni, de még csak súlyosan megsebesíteni sem a rajta utazókat, így arra jutott, a tűzben haltak meg kínok között.
A gyászoló tömegek, összetört családtagok heves kritikával illeték a NASA-t, úgy vélték, a balesetet emberi hiba okozta. Valójában azonban NASA alvállalkozójának, a Morton Thiokolnak az egyik alkalmazottja jóval azelőtt kiadta a riasztást végzetes következményekkel járó technikai hiba miatt, hogy a Challenger legénysége felszállt a halálra ítélt űrrepülőgépre. A Morton Thiokolt ezzel együtt vétkesnek találták a hét asztronauta halálában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.