A nők az apró részletek érzékelésére nagyon fogékonyak. A feléjük érkező finom jelzéseket is képesek felfogni. Sokszor, ha csörög a telefon, játszi könnyedséggel mondják meg, ki van a vonal másik végén. Az apró vészjósló jeleket azonnal kiszagolják, zavarba ejtően jól tájékozódnak jövőbeli eseményekről. Varázslatos tehetségük van, hogy megérezzék, ha valamilyen váratlan szerencsétlenség fog történni, vagy ha éppen apró bosszúság éri majd őket. Mintha lenne bennük egy kis érzékelő, amely sok mindenre halkan figyelmezteti őket. A férfiak pedig értetlenül állnak a női megérzések előtt.
Általános tapasztalat, hogy a férfiak és a nők másként gondolkodnak. A különbség abból adódik, hogy bár mindannyian két agyféltekével rendelkezünk, mégsem egyforma módon használjuk a két részt. Leegyszerűsítve: a bal agyfélteke a tudatos, "gondolkodó", a jobb agyfélteke pedig az érzelmi működéshez kötődik. A nőknél a férfiakhoz képest jelentősebb a jobb agyfélteke szerepe. Ezáltal a kapott információkat érzelmi síkon közelítik meg, szemben a férfi döntően tényeken alapuló értékelésén. Még egy fontos különbség: a nőknél a két agyfélteke közötti kommunikációt biztosító rész vastagabb, vagyis az információáramlás sokkal élénkebb. Így a nők jobban tudják egyszerre mindkét agyféltekét használni. Ezzel magyarázható, hogy a hölgyek több dologra képesek egyszerre koncentrálni. Ráadásul a női agy erőteljesebben érzékeli a hanglejtést, hangsúlyt, mimikát, aminek köszönhetően átfogóbb képet kap a másik ember lelkiállapotáról. A nők nagyagyi működéséhez kapcsolódik érzékszerveik finomabb működése. Vagyis az apró részletek érzékelésére fogékonyabbak, a finomabb jelzéseket is könnyedén fel tudják fogni. Mindebből jön létre az a bizonyos, köznapi nyelvben elterjedt "női megérzés" kifejezés, ami sokszor csak a férfiak "eltompultabb" érzékelése mellett hat sokszor különlegesnek.
A női intuíciók elsősorban a családhoz, a gyerekekhez kapcsolódnak. Minél fontosabb az esemény, az anyák annál biztosabban előre megérzik. Döbbenetes erővel jelentkezhet, ha valamelyik családtag, főleg ha gyermek, bajba kerül, balesetet szenved. Szinte nincs olyan anya, aki ne tudna mesélni arról, hogy megérezte, amikor csemetéje tőle sok-sok kilométer távolságra eltörte a kezét, vagy belázasodott. Valamiért az édesanyák mindig tudják, mikor kell felemelni a telefont, hogy a már felnőtt gyerekeikbe lelket öntsenek, egy pár szóval megvigasztalják őket. De a családi lelki kötelék visszafelé is működik. Szüleink komoly betegségét, halálát képesek vagyunk akár a föld másik feléről is megérezni. Persze ez a különleges képesség nem csak negatív eseményeknél figyelmeztet. Szeretteink határtalan öröme ugyanúgy eljuthat hozzánk, hatodik érzékünk segítségével.
1. Cseng a telefon, próbáld meg kitalálni, ki keres és mit fog mondani.
2. Játszunk dobókockával és próbáld megtippelni, hányat fogsz dobni.
3. Hazafelé tartva tippeld meg, érkezett-e leveled és vajon kitől.
4. Ha ismerős jön hozzád, mielőtt megérkezne, képzeld el, milyen ruhában van, milyen a hangulata.
5. Lényegtelen dolgokban próbálj meg gyors döntést hozni, az első megérzésedre támaszkodva, később értékeld választásod.
6. Figyeld és próbáld értelmezni álmaidat, később a már megtörtént eseményekkel vesd össze őket.
7. Kérd meg gyermekedet, egy takaróval takarjon le egy játékot és nézze figyelmesen, gondoljon a tárgyra. Ezután próbálj erősen a gyerekre koncentrálni és próbáld meg lerajzolni, amire a gyerek gondol!
8. Vezess naplót, jegyezd fel megérzéseidet, majd bizonyos időközönként vesd össze azokat a valóban megtörtént eseményekkel.
9. Ha eltévedsz az utcán, bátran indulj el sejtéseidre támaszkodva.
10. Ha ismeretlen emberrel fog kezet, a kézfogás pillanatában próbáld meg megfigyelni az érzéseidet. Mennyire volt pozitív vagy negatív hatással rád az érintés?
1. Munkahelyedre a megszokott útvonalon indulsz el, de útközben valami azt súgja, hogy másik utcában menj tovább. Mit teszel?
A. Nem figyelek az ilyen jelekre, tovább megyek a megszokott úton.
B. Elgondolkodom a lehetőségen.
C. Azonnal letérek az útról, és máshol haladok tovább.
2. Volt már olyan, hogy váratlanul csöngettek és tudtad, hogy ki az?
A. Nem, még soha.
B. Egyszer már előfordult ilyen.
C. Igen, többször is.
3. A barátaid megérkeznek, hogy autós kirándulásra vigyenek. Mielőtt beszállnál, hirtelen megmagyarázhatatlan szorongás fog el. Mit teszel?
A. Elhessegetem az érzést, és beszállok.
B. Elbizonytalanodom, de azért velük megyek.
C. Hallgatok a megérzésemre, és hiába tiltakoznak, nem megyek velük.
4. Hosszú ideje lakást szeretnél venni, de nem sikerül olyat találni, amilyet szeretnél. Mit teszel?
A. Aki keres, az talál, én is fogok, ha évekbe telik is.
B. Elhalasztom a lakásvásárlást.
C. Elgondolkozom azon, vajon mi lehet a probléma.
5. Történt már olyan veled, hogy egy új ismerősöddel kapcsolatban azt érezted, valami nincs rendben az illetővel?
A. Nem, még soha.
B. Egyetlenegyszer történt ilyen, de szerintem véletlen volt.
C. Igen, és később bebizonyosodott, hogy aggodalmam nem volt alaptalan.
Ha a legtöbb válasza
A. Valószínűleg nem hiszel az intuícióban, nem baj, de célszerű, ha mások megérzéseit ne kritizáld.
B. Nyitott vagy a hatodik érzék kiaknázására, alkalmazod a képesség fejlesztésére szolgáló technikákat!
C. Rendkívül jók a megérzéseid, az arra nyitottaknak jó tippeket adhatsz az adottságuk használására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.