A világhírű holland biológus, Freek Vonk és 14 fős csapata egy eddig ismeretlen óriáskígyófajt fedezett fel az Amazonas mélyén. A kígyó, amelyet a világ legnagyobb fajának tartanak a zöld anakondához hasonlít: a professzor szerint olyan vastag, mint egy autógumi, és súlya meghaladja a 200 kilogrammot.
A hatalmas lény, amelynek feje Vonk professzoréval vetekszik méretében, 8 méteres hosszúságával a kutatócsapatot is elképesztette. A felfedezésről készült videót a professzor az Instagram-oldalán tette közzé, és a közösségi média azonnal felkapta.
A kutatások alapján kiderült, hogy az eddig használt zöld anakonda elnevezés valójában két különböző fajt takar. A genetikai vizsgálatok szerint az észak-dél-amerikai zöld anakondák genetikailag különböznek a Venezuelában, Suriname-ban és Francia Guyanában élő egyedektől, mégpedig körülbelül az 5,5%-ban. Az emberek és a csimpánzok genetikai eltérése mindössze 2 százalék, ezért ez a felfedezés változtatja meg a fajok közötti kapcsolatokról alkotott eddigi elméleteket.
Freek Vonk, aki az Amazóniát második otthonának nevezi, a felfedezést élete egyik legnagyobb tudományos eredményének tartja. Ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy az esőerdők jövője veszélyben van. Az esőerdők pusztulása és a klímaváltozás fenyegeti az ilyen ikonikus óriáskígyók fennmaradását is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.