Óriás nők és acélbölcsők: 5 történelmi jóslat, ami hallatán eldobod az agyad

Van, aki hisz a jóslatokban és van, aki kategorikusan elvet minden jövendölést, azonban tagadhatatlan, hogy olykor némelyik tényleg beválik. Na, az itt felsoroltak nem ilyenek lesznek.
Ha valakitől nem vártunk égbekiáltó butaságot, az Thomas Edison, de a feltalálónak mégis sikerült meglepnie bennünket. A villanykörte atyjával ugyanis 1911-ben a Miami Metropolisz készített egy interjút, aminek a végén az újságíró megkérte Edisont, hogy tegyen néhány jóslatot a jövővel kapcsolatban.
A válasz finoman szólva is meglepő volt, ugyanis a feltaláló azt vizionálta, hogy a következő évszázadban minden berendezési tárgy és bútor acélból készül majd.
Legyen szó étkezőasztalról, ágyról, vagy akár bölcsőről, minden acélból lesz majd a költséghatékonyság jegyében.
1950-ben egy Dorothy Roe nevű újságíró az Associated Press nevű magazinnak adott interjújában kifejtette, hogy 2000-re minden nő minimum 180 centiméter magas lesz. Jól olvastad, minden egyes nő.
Elmondása szerint a jóslatot tudományos bizonyítékokra alapozta, melyek szerint a táplálkozás és az egészségügy egyszerre annyit fejlődik majd az ezredfordulóra, hogy az emberek később hagyják majd abba a növekedést.
Roe védelmében szólva tény, hogy napjainkban a nők átlagosan valamivel magasabbak, mint az ötvenes években, de ez a növekedés nagyon elenyésző mennyiségű.
Egy Robert Metcalfe nevű számítástechnikai szakember olyan kijelentést tett 1995-ben, amin ma már csak mosolyogni tudunk.
Metcalfe ugyanis azt állította, hogy az internet egy fényes üstökös, ami 1996-ra katasztrofálisan összeomlik és senki sem fogja használni, ha pedig nem így lesz, megeszi a szavait.
Mivel ezt a cikket olvasod, talán nem lepődsz meg azon, hogy nem így lett, Robert pedig tartotta a szavát: egy 1997-es konferencián fogta az ominózus cikket, ledarálta és megette.
Az internethez hasonlóan a televíziónak sem jósoltak nagy jövőt: Darryl Zanuck filmproducer ugyanis 1946-ban kifejtette elméletét, miszerint a tévé halálra van ítélve, mivel az emberek hamar belefáradnak abba, hogy minden este egy furnérlemezt bámuljanak. Hát, ez nem jött be, Darryl, olyannyira, hogy manapság egy átlagos ember több, mint öt órát tölt el naponta a furnérlemez bámulásával.
Winston Churchill FE Smith nevű cimborája az Egyesült Királyság egyik legbefolyásosabb ügyvédje volt, így az emberek érthető módon adtak a szavára.
Éppen ezért szilárdan hittek abban a jóslatban, amit 1922-ben jövendölt: szerinte ugyanis az emberek átlagéletkora 2030-ra 150 év lesz majd.
Oké, tudjuk, hogy Smithnek még van öt éve, hogy a jóslat valóra váljon, de lássuk be: erre elég kicsi az esély. Pedig Churchill barátja nagyon praktikusan gondolkodott: foglalkoztatta, vajon hogy lesznek képesek majd a 20 éves pályakezdő fiatalok felvenni a versenyt a 120 éves, életerős férfiakkal, akiknek egy évszázados tapasztalatuk van, amiből meríthetnek. Ugye mekkora mázli, hogy mégsem jött be a jövendölés?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.