Úgy tűnik, a téves berögződések, mint a chemtrailtől való félelem, az idegenektől való rettegés, az armageddon fóbia és társai sokkal nagyobb kárt okoznak az egészségünkben, mint gondolnánk. Az összeesküvés-elméletekben való hit és az alvásminőség közötti kapcsolat egyre inkább a tudományos kutatások fókuszába kerül. Egy friss tanulmány szerint a rossz alvásminőség és az abból eredő depresszió nagyobb arányban feltételezheti az összeesküvés-elméletekbe vetett hit valószínűségét.
A nem megfelelő alvás számos negatív hatással van a mentális egészségre, beleértve a koncentrációs képesség csökkenését, a hangulatingadozásokat és a depresszió kialakulásának fokozott kockázatát. Ezek a tényezők befolyásolhatják az egyén információfeldolgozási képességét és kritikai gondolkodását, ami hozzájárulhat az összeesküvés elméletek iránti fogékonyság növekedéséhez.
A Nottingham University kutatói 1100 emberen végeztek vizsgálatot, méghozzá a Notre Dame leégéséről szóló újságcikk segítségével. A cikk egyik verziója arról szólt, hogy a tüzet egy cigarettacsikk, vagy elektromos zárlat okozta. A másik verzió egy nagy leleplezést sejtetett a háttérben. Azok, akik az utóbbi magyarázatot hitték el, nagyobb arányban szenvedtek alvászavarban, mint azok, akik a hivatalos hírt fogadták el. A jelenségben nagy befolyással bírt a harag és a paranoia.
Az összeesküvés elméletek gyakran vonzóak azok számára, akik bizonytalanságot vagy kontrollvesztést élnek meg, mivel ezek az elméletek egyszerű magyarázatot kínálnak a komplex vagy megmagyarázhatatlan eseményekre. A rossz alvásból eredő mentális kimerültség és érzelmi instabilitás fokozhatja az ilyen magyarázatok iránti igényt, mivel az egyén kevésbé képes kritikusan értékelni az információkat. A megmagyarázhatatlan iránti rajongás pedig felesleges agymunka, így akár fel is erősítheti az alvászavar jelenségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.