Kétféle anyagból készítünk gyertyát, viaszból és zseléből.
Viaszgyertya készítése:
Kellékek: viasz, talpas kanóc, gyertyaforma, dekor elemek
1. lépés: olvasszuk fel a viaszt - a viasz kb. 60 fokon olvad, viszont sose közvetlenül hevítsük, mindig gőz fölött, ahogy a csokit is.
2. lépés: gyurmával rögzítsük a kanócot a gyertyaformába
3. lépés: a kanóc tetejét megfogva, óvatosan öntsük a viaszt a gyertyaformába. Ha nem sima gyertyát szeretnénk, hanem dekorelemeket is használnánk, azokat menet közben helyezzük el a forma peremére, oldalára, vagy a viasz közé. Ha többszínű gyertyát szeretnénk, akkor rétegezve öntsük egymásra a különböző színű olvasztott viaszt.
4. lépés: tegyük hűtőbe a viasszal megtöltött gyertyaformát, így hamarabb elkészül. Attól függ, mennyi idő alatt dermed meg a viasz, hogy milyen formát választottunk. Ha kihűlt a viasz, könnyedén ki tudjuk venni a formából.
5. lépés:utólag is dekorálhatjuk a gyertyát, oldalára erősíthetünk fahéjrudat, szárított narancsot, amit spárgával átkötve rögzíthetünk is.
Zselégyertya készítése:
Kellékek: különféle üvegcsék, amikbe a zselét öntjük, dekorelemek, különböző színű gyertyazselé
1. lépés: a sima viaszhoz hasonlóan, gőz fölött olvasszuk fel a zselégyertyát
2. lépés: ha illatosítani szeretnénk, vagy csillámokkal megszórni, akkor azt olvasztott állapotban tegyük meg. Csepegtessünk illóolajokat a zseléhez.
3. lépés: Álítsuk bele a kanócot az üvegbe.
4. lépés: az üvegcsébe, ha szeretnénk dekorelemeket helyezni, akkor a zselégyertya öntése előtt tegyük meg. A forma oldalára, belsejébe helyezzük el tárgyakat, majd öntsük bele óvatosan a zselét. Ha finoman öntjük a zselét, akkor nem lesz buborékos a végeredmény. Ha több rétegű zselégyertyát szeretnénk kapni, akkor várjuk meg, amíg az első szín kissé megszilárdul és utána öntsük rá a második színréteget.
5. lépés: hagyjuk megszilárdulni szobahőmérsékleten és kész is a gyertya.
Gyertya dekorációk:
Mind a viasz mind pedig a zselégyertya estetében is gyönyörű dekorációkat készíthetünk. Akár a gyertya belsejébe, akár kívülre helyezve is tökéletes választás lehet.
Szárítsunk narancsot vagy citromot karikákra vágva - ezeket a gyümölcsöket a zselégyertya belsejébe és a viaszgyertya henger formájára rögzítve is használhtjuk.
Szárított termésekkel, porcelán figurákkal, szalagokkal, csillámokkal, flitterekkel is tarkíthatjuk gyertyánk összképét.
Nem csak a gyertyát dekorálhatjuk, de rendhagyó formákba is önthetjük a gyertyaviaszt vagy a zselét.
Tippek:
Vágjunk félbe egy narancsot, vájjuk ki a belsejét, állítsunk bele egy kanócot és öntsük bele a viaszt. Kész is az isteni narancs formájú gyertyánk. Ha még tovább szeretnénk bolondítani a narancsos gyertyát, adjunk a meleg viaszhoz néhány csepp narancs illatú illóolajat.
Tojáshéjba is tölthetjük a zselégyertyát: félbevágott tojáshéjba állítsuk bel a kanócot és öntsük bele a zselégyertyát. Ha igazán bohókás összképet szeretnénk kapni, akkor válasszunk narancssárga színű zselét.
Zselégyertyát bármibe önthetünk, csak a képzeletünk szabhat határt: dióhéjba, üvegmécsesbe, félbevágott, kibelezett gyümölcsök belsejébe, csatos üvegbe, csészébe, vázába mind-mind ötletes és tökéletes megoldás lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.