Az agyagot és az iszapot már az ókorban is előszeretettel használták a gyógyulni és szépülni vágyók, hiszen már akkor is tudták, hogy ezek az anyagok serkentik a vérkeringést, tisztítják a bőrt, ráadásul gyulladáscsökkentő és méregtelenítő hatással is rendelkeznek.
Az agyag pozitív hatásai
Akárcsak egykor, úgy ma is – amikor a tudatos bőrápolás egyre divatosabb és a különféle arcápolási rutinok futótűzként terjednek – ismét egyre népszerűbbek a különféle agyagos arcpakolások, amelyeknek rengeteg pozitív tulajdonságuk van. Ilyen például, hogy:
A sokszínű agyag
De miért is jó az agyagmaszk szinte minden bőrtípusra? Hogyan lehet, hogy a zsíros és a száraz bőrre egyaránt jótékonyan hat? Úgy, hogy
egyáltalán nem mindegy, milyen agyag található az arcmaszkunkban.
Az anyag lehet zöld, vörös, sárga, fehér, rózsaszín, kék, fekete, de akár még lila is – a színe pedig azt is megmondja, milyen plusz anyagot tartalmaz, és emiatt milyen bőrre ajánlatos inkább.
Bár az agyagmaszkok többfélék lehetnek – a fentieken túl is akadnak még speciális fajták - alapvetően két típusú agyagot különböztethetünk meg. Az egyik a kaolin, a másik a bentonite. Közös tulajdonságuk, hogy mindkettő remekül magába szívja a felesleges zsiradékot és képes arra, hogy egészen mélyen tisztítson, tehát a kissé fénylő, mitesszeres bőrre – vagy bőrterületekre, mint például az áll vagy az orr – egyaránt remek választás a kaolin és a bentonite is . A különbség, hogy az előbbiek valamivel gyengédebben teszik a dolgukat, így alkalmasak szárazabb, érzékenyebb bőr ápolására is, míg utóbbiak inkább a kombinált és zsíros bőrűeknek ajánlottak.
A fenti példáknál maradva és a plusz hatásra koncentrálva:
Por vagy krém?
Az agyagot leginkább kétféle állagban lehet kapni: vagy porként, vagy használatra kész pakolásként. Az előbbit vízzel kell kikeverni, utóbbit viszont csak simán fel kell kenni. A por állag előnye, hogy ezek a típusok általában nem tartalmaznak semmilyen illatanyagot, állagjavítót vagy olyan összetevőt, amely irritációt okozhat, cserébe viszont ki kell tapasztalnunk, hogy mennyi agyaghoz mennyi vizet adjunk, hogy a végeredmény se túl híg, se túl sűrű ne legyen. A kész maszkoknak szintén van előnyük, például, hogy nem kell a kikeverésükkel bajlódni és olyan plusz anyagokat is tartalmazhatnak, amelyek szintén jótékonyan hatnak a bőrünkre. Cserébe viszont ezek kevésbé „tiszta" összetételűek, hiszen sok esetben illatosítottak és az állagukat, minőségüket is fel kell turbózni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.