A fekete-fehér karácsonyi filmek története időtálló, lenyűgöző, pillanatok alatt visszahozzák számunkra a régi karácsonyok emlékét, egészen biztosan happy enddel érnek véget és még ennyi év távlatából is képesek könnyeket csalni a szemünkbe. Ezért ha egy kis nosztalgiára vágysz, kuckózz be a jó meleg paplan alá és indíts el egy régi fekete-fehér alkotást. Hogy miért pont azt? Mert a karácsony szeretteinkről és a velük töltött időről kell szóljon. És mi lehetne nagyobb összetartó erő, mint a közös filmezés, ami összehozza a családot és összeköti az embereket.
Persze nem az mondjuk, hogy dobd el jó messzire a Reszkessetek, betörők! rommá játszott videókazettáját – bocsánat, a pendrive-ot –, hiszen mi is imádjuk a magára hagyott Kevint, aki kisfiúként egymaga szál szembe a két mindenre elszánt betörővel. Most azonban feledkezz meg egy kicsit róla, és nosztalgiázz velünk ezekenek a gyönyörű, hangulatos, klasszikus fekete-fehér filmeknek a segítségével.
Mindenki döntse el maga, melyik a kedvence Charles Dickens meséjének adaptációi közül. De ez a Hollywood aranykorában készült családbarát változat – a hideg szívű, mogorva Scrooge-ról és a három szellemről – szerintünk azonnal belopja magát a te szívedbe is! A film Charles Dickens 1843-as azonos című regénye alapján készült, főszereplője egy mogorva öregúr, Ebenezer Scrooge – akit meglátogatnak a karácsony szellemei, teljesen megváltoztatva a férfi életét.
Frank Capra klasszikusát egyszerűen kötelező megnézni az ünnepi szezonban! A történet középpontjában George Bailey áll (James Stewart), aki kilátástalannak érzi életét és már azon gondolkodik, hogyan vessen véget neki. Szerencsére megjelenik egy Clarence nevű őrangyal, aki segít kiutat találnia reménytelen helyzetéből. A Frank Capra rendezésében készült alkotást öt Oscar-díjra jelölték és beválasztották minden idők legjobb 100 amerikai filmje közé.
Ernst Lubitsch romantikus vígjátékának középpontjában egy bőröndkereskedés két alkalmazottja: Novák kisasszony és Králik úr áll, akik mérhetetlenül ellenségesek egymással. És még csak nem is sejtik, hogy titkos és oly’ nagyon szeretett levelezőpartnerük épp a másik. A film László Miklós Illatszertár című színműve alapján készült és bár az amerikai adaptáció során az illatszertár bőröndös üzletre cserélődött, a helyszín Budapest maradt. A film hatalmas sikert aratott akkor.
Biztos, hogy a Mikulás nem létezik? Mi történne, ha egyszer mégis találkoznánk vele? A történet egy hatéves kislányról, Susanről (Natalie Wood) szól, aki nem hisz a Mikulás létezésében egészen addig, míg nem találkozik az áruház új télapójával, Kriss Kringle-vel (Edmund Gwenn). A találkozás persze mindent megváltoztat.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.