Az alábbi híres embereket azért, valljuk be, nem csak a jó szándék vezérelte, amikor lemondtak a saját vérükről – van, aki csak szabadulni próbált a nem várt felelősségtől.
Clark Gable, az Elfújta a szél sármos és kissé szarkasztikus Rhett Butlerje a privát életben nagy nőfaló hírében állt. Ez a híresztelés pedig nem volt alaptalan: Gable ötször állt az oltár elé, és házas emberként sem szégyellt kikezdeni egy-egy csinos kolléganőjével. Nem történt ez másként 1935-ben sem, amikor a gyönyörű és elegáns Loretta Young oldalán forgatta A vadon szava című filmet.
A két színész nyíltan flörtölt egymással a felvételek közti szünetekben, majd a meglehetősen zord körülmények közt zajló forgatásról hazafelé tartva a színész a vonat hálókocsijában meglátogatta a színésznőt – kilenc hónappal ezután pedig Loretta életet adott egy kék szemű, szőke hajú kislánynak.
Mivel a színésznő hithű katolikus volt, igen rosszat tett volna a hírnevének, ha kiderül, hogy házasságon kívüli gyermeket vár egy nős férfitól, így várandóssága idejére Loretta Európába utazott, majd az Egyesült Államokban, egy vidéki házikóban rejtőzködve adott életet gyermekének.
Hogy elkerülje a botrányt, a Judy névre keresztelt kislányt Young két éven át különböző gyermekotthonokban helyezte el, később pedig, mint ismeretlen gyermeket, örökbe fogadta. Clark Gable sosem ismerte el az apaságot, pedig állítólag a fizikai hasonlóság is szembetűnő volt: a kicsinek ugyanolyan elálló fülei voltak, mint a híres színésznek.
A 70 éves Rod Stewart összesen három alkalommal házasodott, és nyolc gyermek édesapja. Stewart 18 éves volt, amikor tinikori szerelmét, Susannah Boffey-t teherbe ejtette. Mivel a felelőtlen fiatalok túl korainak érezték még a gyermekvállalást, a kislányt, akit Sarah Streeter névre kereszteltek, örökbe adták. Sarah 18 évesen tudta meg, kik az igazi szülei, akkor egyszer találkozott vér szerinti apjával, de ez a találkozó nem volt túl sikeres. Végül 46 évesen – amikor meghalt a nevelőanyja – döntött úgy, hogy újra felkeresi édesapját. Sarah mára beépült és szerves tagjává vált a meglehetõsen népes Stewart famíliának.
Rod egy dalt is írt a történtekről, a címe Brighton Beach, és a lányának és első szerelmének, Sue-nak ajánlotta.
A Nobel-díjas fizikus 1898-ban szeretett bele a magyarországi születésű Mileva Marićba, a fizikáért rajongó lány elbűvölte a húszas évei elején járó férfit. A kapcsolatuk olyan szorossá vált, hogy 1902-ben Mileva teherbe esett, és hazautazott Újvidékre, hogy ott adjon életet gyermekének. A törvénytelen kislányt Lieserlnek nevezték el, további sorsa azonban ismeretlen. Egyes elképzelések szerint a gyermek nevelőszülőkhöz került, és mivel Mileva édesapja magas rangú tisztviselő volt az Osztrák–Magyar Monarchiában, ismerte azokat a jogi lehetőségeket, amelyek lehetővé tették, hogy úgy szabaduljanak meg a nem várt gyermektől, hogy az a család becsületén ne ejtsen szégyenfoltot. Szakértők szerint még 1902-ben Budapestre vitték a kislányt, és ott örökbe adták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.