Vannak olyan ruhadarabok, amelyek semmi esetre sem hiányozhatnak a gardróbunkból. Ezek közé tartoznak a farmerek, kötött pulóverek és az ingek, azokon belül is a laza, csíkos ing, amely univerzális, de mégis klasszikus darabja a gardróbnak. Nem túl feltűnő, de mégis kényelmes és magabiztosságot ad. Ráadásul viselheted munkába, de a legjobb, ha hétvégén viseled farmerral, vagy valami hasonlóan laza, de divatos dologgal. Egy ing, amit eddig irodai viseletnek tartottál, most már a piaci bevásárlás vagy művészeti galériákban való látogatás alkalmával is megállja a helyét. Mutatjuk hol szerezd be!
A középkorban a csíkos póló, pulcsi vagy ing viselése hatalmas bajba sodort volna a pápával szemben, ugyanis a csíkos ruhadarabokat az ördög biztos jeleként tartotték számon. A középkor folyamán a csíkos öltözék a kevésbé szerencsések „egyenruhájává” vált. Prostituáltak, hóhérok, leprások, udvari bolondok, hűtlen Kerekasztal-lovagok, eretnekek, házasságtörő feleségek, őrültek és elítéltek hordták, hogy csak néhányat említsünk. Ezután jó pár év eltelt, amikor is a csíkok új szerepet kaptak. Az 1920-as években a női sportruházatban is gyakran viselték, valamint a kor hírességei, mint Al Capone is szívesen viselték.
Ahogy elérkezünk az 1940-es évekhez, a csíkos póló a stílus kifejezőjévé vált, köszönhetően a francia haditengerészetnek. Többé semmilyen társadalmi alsó réteghez nem kötődött a csíkos viselet, a franciák a marinière formájában emelték új szintre a csíkos pólót. Ez a 21 csíkból álló design (mindegyik Napóleon egy-egy győzelmét jelképezte) eredetileg a francia tengerészek egyenruhája volt. Ahogy az általában a katonai ruházattal lenni szokott, ez is beszivárgott a hétköznapi divatba világszerte.
Az 1970-es és 1980-as években a csíkos viselet, főleg a csíkos pólók, a punkok, hippik, rockerek és motorosok viselete lett. A csíkos ruhadarabokat jelképként viselték, kifejezve elégedetlenségüket a fennálló renddel szemben. Így a csíkok ismét visszakerültek azokhoz, akik eredetileg kényszerből hordták őket megbélyegzésként.
Az 1980-as évek után a csíkok megjelentek a legnagyobb divatházak kifutóin, köszönhetően olyan tervezőknek, mint Jean Paul Gaultier, aki a mai napig előszeretettel tervez csíkos darabokat. Ennek köszönhetően a csíkos viselet beszivárgott a hétköznapokba, így manapság már bármelyik high street üzletben találkozunk csíkos ingekkel.
Ami viszont csavar a csíkos ingben, hogy az utóbbi években egyre divatosabb lett az oversize fazonok viselése, így ha szeretnél egy kis lazaságot adni a szettednek, felejtsd el a karcsúsított fazont, válaszd az oversize, városi fiú ing hatást keltő csíkos inget, amit szűk farmerrel és sportcipővel párosítva kapsz egy tökéletes hétköznapi szettet, amit szinte bárhová viselhetsz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.