A történelem legnagyobb divat- és kultúraformáló személyiségei nem a mai influenszerek. Évszázadokkal ezelőtt, a királyi udvarok fényűző világában is éltek olyanok, akiknek véleménye formálta a kor ízlését. Bizony, már akkor is voltak olyan nők, akik nemcsak a királyi paloták, hanem az egész világ trendjeit alakították. Ismerd meg a történelem első "influenszereit", akik a csillogó udvarokban hódítottak!
A történelmünk tele van olyan nőkkel, akik egy-egy királyi udvar „csillagai" voltak, és nemcsak saját koruk társadalmában töltöttek be meghatározó szerepet, de a későbbi generációk számára is azok maradtak. Ők voltak azok, akik nemcsak a királyi család életét, hanem a divat, a stílus, a viselkedés és a politikai élet trendjeit is formálták. Mindezt persze nem közösségi média segítségével tették, de kétségkívül sokkal erősebb hatást gyakoroltak a világra, mint bárki más.
Lássuk hát, kik voltak azok a női influenszerek, akik az ősi királyi udvarok fényében ragyogtak, és hogyan teremtettek örök divat- és életstílustrendeket!
A híres egyiptomi királynő, Kleopátra nemcsak politikai, hanem divat- és szépségtrendeket is teremtett. A csábító megjelenésével és intelligenciájával a férfiak és nők egyaránt őt tekintették a szépség és a bölcsesség megtestesítőjének. Képzeld el: hatalmas, egyiptomi stílusú smink, különleges frizurák és a híres aranydíszek, melyek mind Kleopátra idejéből származnak. Ő volt az első igazi királyi influencer!
A francia forradalom előtti udvari életet meghatározó Mária Antónia kifejezetten élvezte a luxust és a divatot. Az ő stílusa - különösen a frizurák és a pompa - a francia udvar elengedhetetlen részévé vált. Ő indította el a "púderezett haj" divatját, vagyis a magas, tejszínű hajviseletek trendjét. A királyné stílusát és életét még ma is elemzik, az ő nevéhez fűződik a XVIII. század egyik legismertebb divatirányzata.
A brit uralkodónő, Viktória királynő igazi trendformáló volt, különösen a házassági öltözékek és a temetkezési divat terén. A fehér esküvői ruha, amit Viktória királynő viselt 1840-ben, örökre megváltoztatta a menyasszonyi öltözködési szokásokat. Ő volt az, aki a fehér színt a tisztaság és az ártatlanság szimbólumává tette.
Bragança Katalin, aki II. Károly felesége volt, nemcsak a divat világában játszott szerepet, hanem a teaivás szokását is meghonosította Angliában. Az ő hatására vált Angliában népszerűvé a teázás, és ő tette népszerűvé a kínai porcelánt is a királyi udvarban.
Nell Gwyn, a híres angol színésznő és szerető, nemcsak a színpadon aratott nagy sikert, hanem az udvarban is trendsetter volt. Szórakoztató személyisége és egyedülálló stílusa lenyűgözte a társadalmat. Ő volt az, aki elindította a "kék bársony" divatot, amelyet először ő viselt, és amely később a brit udvarban is elterjedt.
Madame de Pompadour, a francia király szeretője és egyik legfontosabb udvarhölgye, igazi stílusikon volt. Ő volt a rokokó stílus egyik legismertebb képviselője, és a divatvilágot rengeteg újítással lepte meg. A frizurák, a ruhák és a parfümök mind az ő nevéhez fűződnek. Tőle származik a híres "pompadour" frizura is, amely évtizedekig divatos volt.
Napóleon III. felesége, Eugénia császárné francia udvarbeli stílusa rendkívül meghatározó volt. A haute couture világában ő volt az egyik első nagy patrónus. Eugénia császárné nagy hatással volt az európai divatra, és sokan őt tartják a "modern divat szülőanyjának".
Az angol történelem egyik legnagyobb uralkodója, I. Erzsébet nemcsak politikai téren alkotott maradandót, hanem a divat világában is. Az ő uralkodása alatt váltak népszerűvé a díszes, szimbolikus ruhák, amelyek az uralkodó hatalmát és fenségét tükrözték. A híres "Erzsébet-korabeli" ruha- és frizurastílus ma is ismert és kedvelt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.