170 cm alatt vagy? Ezt az 5 ruhadarabot szerezd be a gyerekosztályról! – Termékekkel, árakkal

Először is: ha S-es méret vagy, és nem vagy 170 cm-nél magasabb, akkor van egy csodálatos, eddig nem kiaknázott lehetőség számodra – a gyerekosztály. Ne nevess, még! Komoly divatforradalom zajlik, és te is része lehetsz – féláron. Igen, jól olvasod. Ugyanaz a márka, ugyanaz a dizájn (sőt, néha kreatívabb), de jóval kevesebb pénzért. Egyesek szerint ez csalás, mások szerint életmód. És mi inkább az utóbbi táborba tartozunk. Mutatjuk, mely ruhadarabokat muszáj beszerezned!
Nem csak a TikTok (lásd: „#kidsectionfinds” hashtag, ami több milliós nézettségnél jár), hanem komoly divatportálok is foglalkoztak már ezzel a jelenséggel. A Vogue például 2023-ban arról írt, hogy egyre több stylist és influencer vásárol célzottan gyerekosztályon.
Miért? Mert olcsóbb, színesebb, kreatívabb, és ha jól választasz, senki meg nem mondja, hogy az a menő pulcsi eredetileg egy 12 éves srácnak készült.
A fast fashion boltok gyerekosztályai valóságos kincsesbányák, ha letisztult, oversized stílusú pulcsikat keresel. A H&M vagy a Zara Kids, vagy esetleg Answear kínálatában rendszeresen feltűnnek olyan darabok, amiknek a felnőtt változata annyival drágább, hogy elmegy a kedved az élettől is.
Egy bézs CK kapucnis pulcsi például a felnőtt részlegen jóval drágább, míg a gyerekosztályon ugyanez a fazon jóval megfizethetőbb.
Tudod, az a fehér póló, amit tízből nyolcszor dobhatsz is ki az első pár használat után. Na, abból a gyerekosztályon simán találni pamutból, jó fazonban, és fele annyiért. És itt jön a lényeg: ezek gyakran vastagabb anyagból készülnek, mint a felnőtt fast fashion társaik – hiszen egy gyereket nem lehet csak úgy odavetni a textilipar martalékául.
Továbbá: a gyerekruhák nem mennek szét két mosás után, mert azoknak tényleg bírniuk kell a sártól a kakaófoltig mindent.
A farmer, az farmer. Ha jó a szabás, jó a mosás, és a zsebei nem rózsaszínek, akkor teljesen vállalható egy gyerekosztályos dzseki is. Ráadásul a legtöbb helyen ma már XS/S méretben is gyártanak menő darabokat – a 13-14 éveseknek szánt kollekciók között simán lehet találni trendi, vintage stílusú kabátokat. És ami a legjobb? Nem fog szembejönni a metrón három ugyanolyan kabátban szenvedő felnőttel.
Aki azt mondja, hogy a melegítőnadrág nem stílusos, az még nem látott gyerekosztályos darabokat. Az utóbbi években a sportos stílus teljesen elfogadottá vált (köszi, athleisure trend), és a gyerekdivat is ráállt a laza, streetwear irányra. Itt gyakran jobb fazonokat találni, mint a felnőtt szekcióban, és nem ritkán zsebbel, cipzárral, gombbal, szóval rendesen átgondolt darabokról van szó.
A gyerekosztályos kabátok rég nem azok a „pufi, béna, fényvisszaverős” darabok, amiket a 2000-es években próbáltak rád erőltetni. A mai verziók letisztultak, minimalisták, és ugyanolyan jól néznek ki, mint a felnőtt verziók – csak olcsóbbak.
És ne feledd: ha gyereknek készül, akkor valószínűleg vízállóbb, strapabíróbb és melegebb, mint a „divatkabát” felnőtt verziója, ami a mínusz két fokban konkrétan csak morális támogatást nyújt.
Nos, hacsak nincs rajta egy óriási Elsa vagy Pókember, senki nem fogja megkérdezni, hogy „te... ez honnan van?”. De ha mégis megkérdezik, mondd azt, hogy „limitált darab egy skandináv kapszulakollekcióból”. Technikai értelemben nem is hazudsz.
Az igazi profik már nem is rendes boltokban vadásznak, hanem outletekben vagy turkálókban keresik az „140-164-es” kincseket. Itt tényleg fillérekért lehet beszerezni különleges darabokat. Ráadásul a turiban sokszor már márkás gyerekcuccokat találni – Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Levi's –, amiket egy felnőtt boltban minimum háromszor ennyiért vennél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.