Tisztaság és friss illat szódabikarbónával
A szódabikarbóna híres szagtalanító, mely nagy segítség a hűtőben uralkodó kellemetlen aromák elleni harcban is. Használata egyszerű: a hűtőt az ételek kipakolása után alaposan súrold át szódabikarbónával megszórt nedves szivaccsal, majd töröld át tiszta, vizes ronggyal. A szódabikarbónát hosszan tartó szagtalanításhoz is használhatod, mégpedig úgy, hogy egy nyitott zacskónyit helyezel a hűtő egyik polcára. Elég hetente cserélned - addig a por magába szívja a szagokat.
Ecettel nincs több kellemetlen szag
A hűtőt legtöbben mosogatószeres szivaccsal tisztítják, de ha nem akarsz vegyszereket használni ott, ahol élelmiszert tárolsz, válaszd az ecetet. Természetes szer, mégis hatékony fegyver a szagok ellen. Vízzel higítva is jó, de makacs szennyeződések esetén szódabikarbónával együtt is bevetheted - utóbbi esetben egyesíted az ecet enyhe fertőtlenítő hatását a szódabikarbóna szagtalanító hatásával, mely nem utolsósorban az ecet kissé kellemetlen szagát is elveszi. Ha a hűtőtakarítás után idővel mégis visszatérnének a szagok, csak önts két deci ecetet egy tálba, és egy éjszakára tedd a hűtőbe. Másnapra nyoma sem lesz a kellemetlen illatoknak.
Ahhoz, hogy a hűtőd folyamatosan tiszta és illatos legyen, ne csak a szagtalanításra ügyelj, hanem arra is, hogy a romló ételeket időben kidobd belőle. Segíthet még az is, ha az aromás élelmiszereket külön-külön zárható műanyag dobozban tartod. Ha az illatosítás ellenére még mindig érzel rossz szagokat, töröld át ecetes szivaccsal a tömítőgumikat is, hiszen az is felelős lehet a szagokért. Automata leolvasztású hűtőknél pedig a hátoldalon általában található egy kis tál, ahova a vizet vezetik. Ha ide beleposhadt valami, az is okozhat szagokat. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.