A hidegre mint terápiás eszközre már régen felfigyelt az egészségügy, nem véletlen a jeges borogatások alkalmazása a különböző testfelületeken, esetleg a visszerek állapotának javítása váltott hideg-melegvizes értornával.
A krioszauna azonban átlépi az általánosan alkalmazott "hűvös" edző módszereket, olyannyira, hogy első hallásra akár sokkolónak is tűnhet, hiszen mínusz 180 Celsius fokos hidegről van szó. Ugyanakkor a hidegsokk szervezetre gyakorolt hatása megdöbbentően széles skálán mozog, így a gyulladások kezelésétől, a fájdalomcsillapításon keresztül egészen a zsírégetésig hatékony, ráadásul rövid és minden kellemetlenségtől mentes az eljárás.
Fájdaloműző hideg
A kezelés az extremitásban rejtőzik, hiszen a mínusz 180 fokos hideg védekezésre készteti a szervezetet, és egy sor olyan folyamat indul be, ami szobahőmérsékleten, de még egy európai mértékkel mért jeges téli napon se történne meg.
Az extrém hideg hatás következtében úgynevezett "heat shock" proteinek aktiválódnak a szervezetben, továbbá fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hormonok szabadulnak fel, és a kezelés szempontjából szinte mindegy, hol helyezkedik el a fájdalom forrása, mindenféle traumára, ficamra, törésre, ínhüvely-gyulladásra egyaránt jól hat a hidegterápia. A felsoroltak mellett fokozódik az agy endorfintermelése is, ennek hatására javul a közérzet, csökken a szervezet stressz-szintje, valamint nő a fájdalomtoleranciája. A kezelést követően órákig messze tűnik a fájdalom, így akár napi szinten lehet csökkenteni a gyógyszeres fájdalomcsillapítás mértékét.
Regenerálódás és fogyás
Az extrém hideg érösszehúzódást eredményez a bőr alatti szövetekben, izmokban, a szabályozó rendszer próbálja a vért a létfontosságú szervekhez küldeni, hogy azok hőmérsékletét fent tudja tartani. "A szervezet" túlélő üzemmódba kapcsol, annak minden jótékony hatásával együtt, vagyis nem spórol többé az energiával, fűteni akarja a testet és minden további nélkül a tartalékokhoz nyúl. Hatalmas energiaveszteséget idéz elő, amely kalóriákban is mérhető, így hozzájárul a testsúlycsökkentés hőn áhított folyamatához. Nyilván ez a hatás a krioszauna kúraszerű alkalmazásával (legalább 20-30 alkalom felhasználásával), továbbá a megfelelő testmozgás bevezetésével és a megfelelő táplálkozással összhangban fokozható, így érhető el a leggyorsabban a leghatékonyabb eredmény.
Melinda, 32 éves közgazdász nem titkoltan a túlsúly kényelmes leadása érdekében barátkozott meg a krioszaunával: "Én kifejezetten fogyókúrás céllal vettem igénybe először a krioszaunát. 106 kilóról indultam, és már az első alkalommal éreztem valami változást. Persze nem szaladt le rólam a hidegszaunában azonnal az összes fölösleges kiló, de úgy éreztem, hogy beindult az élet az addig pangó szövetekben, izmokban. A közérzetem is javult tőle, valahogy lendületesebbé vált minden bennem, körülöttem. Még csak 4 kilótól szabadultam meg, de nálam már ez a javulás első állomása. A bőröm is szebb lett, más a tapintása, feszesebbé, rugalmasabbá vált. Valamiért a diétázás is könnyebb, mintha a hidegsokk hatna az étvágyra is, kevésbé érzem azt a mohó éhséget, mint kezelés előtt."
Jéghideg szépség?
A krioszauna kifejezetten támogatja a kozmetikai eljárásokat is, hiszen immunerősítő, gyulladáscsökkentő szerepe a szépészet területén is jelentős, még akkor is, ha az arc nem merül a 180 fokos folyékony nitrogénbe. A test - beleértve a végtagokat is - azonban igen, így azok szöveteire, a teljes keringésre, az izületekre és a hámszövetre is hatással van a terápia.
A kezelést követő másfél-három órában fokozott mikrocirkulációs keringés áll fent. A mikrocirkuláció serkentése, az anyagcsere-folyamatok optimalizálása, a bőr rugalmasságának fokozása révén az általános krioterápia jelentős mértékben javítja a bőr külső megjelenését. Eredményesen használható a cellulit elleni küzdelemben is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.