1. San Pedro Sula
Egy mexikói civil szervezet összeállította a világ ötven legerőszakosabb városának listáját, s az előkelő első helyet a hondurasi San Pedro Sula kapta meg, ahol az adatok szerint 100 ezer lakosra 159 gyilkosság jut. A közép-amerikai ország, Honduras ipari központjaként San Pedro Sula ugyan az ország GDP-jének kétharmadát megtermeli, mégis sok olyan terület van, ahol csupán az ökölszabály érvényesül. A rendfenntartás, mint olyan, nemigen létezik, az utcai bandák pedig akkor kezdenek egymásra lövöldözni, amikor nekik tetszik. Mindennaposak a tűzharcok, a drogkereskedelem is virágzik, így jobb, ha soha nem keveredünk ebbe a városba.
2. Ciudad Juárez
A mexikói város - beszédes becenevén Murder City - három éven át csúcstartó volt a meggyilkolt emberek arányát tekintve, ami nem csoda, hiszen arrafelé mostanában tulajdonképpen háború zajlik. A drogkartellek ugyanis Kolumbia után Mexikóba tették át a székhelyüket, a fegyveres harc pedig azóta is folyik a helyekért. Rendszeresek az utcai lövöldözések, a leszámolások, de híresen korruptak a közigazgatásban dolgozók és a rendőrök is - még a külügyminisztérium szerint is csak elkerülhetetlen esetekben látogassunk a városba.
3. Baltimore
A hírhedt amerikai város annak ellenére, hogy már javuló tendenciát mutat, sikerrel küzdötte fel magát az ötven legveszélyesebb város közé. A keleti part egykori ipari központja folyamatosan veszít varázsából és lakosságából is, és egy időben igazán veszélyes helynek számított - de ma sem érdemes megállni az autóval a kritikus városrészekben, vagy esetefelé a parkokban sétálni.
4. Moszul
Az iraki város negyvennegyedik helyen áll a veszélyes városok ötvenes listáján, s nem véletlenül: egykor stratégiai bombázások célpontjává vált, és a helyreállító munkálatok azóta is késnek, a közbiztonság pedig majdhogynem nem is létezik. A hat éve kivégzett diktátor, Szaddám Husszein bukása óta a város az egyik legveszélyesebb helynek számít, hatalmas vallási és etnikai feszültségek, harcok, merényletek jellemzik, a támadások pedig ugyanúgy megtörténnek a nyugatiak, mint a keresztények vagy kurdok ellen. Az utóbbi években rendkívül sokan menekültek el a városból, tehát jobb, ha mi sem megyünk oda.
5. Acapulco
Rengeteg mexikói városban uralkodnak az utcákon a drogkartellek, nincs ez másként a turistaparadicsommá kikiáltott Acapulcóban sem, ahová a jó idő, az izgalmas éjszakai élet, a strandok és a korhatárhoz nem kötött ivászat többszázezer amerikait vonz. A nagy bulizásban azzal már senki sem törődik, hogy belőlük a háttérben meghúzódó drogkartellek húzzák a hasznot, s csak azért óvják őket, hogy minél több dollárt hagyjanak ott. Bár bulizásra kiváló helyszín - ha el tudunk tekinteni a drogbárók minden koktéllal nagyobbra dagadó pénztárcájától -, bizonyos negyedekben a külföldieket sem kímélik.
6. Mogadishu
Szomália fővárosa egyenlő a bűnözéssel és az erőszakkal. Bár korábban fontos kikötőváros volt, az évtizedek óta dúló polgárháború teljesen tönkretette, s mára az igazán fifikás bűnözők tanyájává silányult. A közlekedési dugókat vagy más konfliktusokat gyakran oldják meg gépfegyverek segítségével. A kormány teljesen hatalmát vesztette, így senki sem kontrollálja a bűnszövetkezeteket. Mivel még a vállakozások is fegyveres őrökkel védik magukat, jobb oda sem dugni az orrunkat a következő párszáz évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.