Emésztési bajokra ideális
Sokoldalú gyógynövényünk nemcsak gyulladáscsökkentő hatásáról ismert, de hatékony a különböző emésztési problémák kezelésében is. Helyreállítja, serkenti az emésztést, lazítja a székletet, de nem okoz hasmenést, és még a görcsöket is oldja. Jótékonyan hat az emésztőrendszeri gyulladásokra is, megnyugtatja a májat, ami így hatékonyabban szűri a méreganyagokat.
Menstruációs görcsökre is jó
A régi egyiptomiak lázcsillapítóként használták, és a "napisten virágjá"-nak nevezték. A népi gyógyászatban viszont a menstruációs görcsök enyhítésére, a szülés megkönnyítésére javasolták. A kamillatea kúraszerű használata az emésztőrendszerben csökkenti a gyulladásokat, oldja a görcsöket, bélfertőtlenítő hatású, de gyomorfekélynél is hatásos. Külsőleg különböző bőr- és szemgyulladások kezelésére is kiváló, de torok- és szájöblítőként is hatásos. Nyugtatóként, stresszoldóként is alkalmazhatod: esténként egy csésze finom mézes kamillatea segíthet elaludni egy zaklatottabb nap után, de egy kamillás fürdő is csodákat tehet.
Tudtad?
Láznál, megfázásoknál a kamillatea elősegíti a gyógyulást, és izzadással készteti a méreganyagok eltávozását a beteg szervezetéből. Ilyen esetekben a kamillavirágot azonos arányban keverhetjük hársfavirággal, bodzavirággal, citromfűvel, borsmentával. Elkészítése: a keverékből egy csapott evőkanállal és 2 dl forrásban lévő vízzel forrázatot készítünk, lefedve további 15 percig áztatjuk. Mézzel és citrommal ízesítve melegen, lassú kortyokban elfogyasztjuk. Naponta 3-4 alkalommal ihatjuk a teljes gyógyulásig.Szépítkezéshez is próbáld ki!
Nem véletlenül találsz kamillát az érzékeny, száraz, vörösödésre hajlamos bőrre javasolt kozmetikumokban: a növény fertőtlenít, csökkenti az esetleges gyulladást, így a pattanásos, mitesszeres bőr ápolásában is kiemelkedő szerepet kap. Hetente kétszer próbáld ki a kamillás gőzölést, mely kiválóan tisztítja az arcot, és bársonyosan puha bőrt eredményez.
Németh Imréné Éva természetgyógyász, fitoterapeuta a kamilla gyűjtéséről:
"Ahogy a korábban megjelent könyvemben is említem, hazánkban a kamillavirág az egyik legfontosabb, legkeresettebb gyógynövény. Illóolaját a gyógyszeripar és a kozmetikai ipar széles körben használja fel. Az általános gyűjtési szabályok betartásával - utaktól, lehetséges szennyezett környezettől távol eső helyről, a természeti környezet teljes megóvásával, száraz és napsütéses időben - május végétől júliusig gyűjthetjük a növény virágzatát. Gyűjtésre akkor alkalmas a virág, amikor a fészkek korongvirágai már sárgák, a fehér szirmok pedig vízszintesen, vagy annál kicsit lejjebb állnak. Az óvatosan leszedett virágokat egyenletesen elterítve - egymás mellett, akár tiszta papíron elrendezve - száraz, meleg helyen száríthatjuk meg. A teljes száradás után papírzacskóban, száraz, hűvös helyen tároljuk a felhasználásig.
Kövesd az Ez zsír!-t a Facebookon is! Sikertörténetek, szakértői segítségnyújtás, egészséges életmód, fogyokúra és átalakulás. Egy nagyszerű program, ami segít neked, hogy elérd a céljaidat! IRÁNY A FACEBOOK ÉS AZ EZ ZSÍR! OLDAL! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.