A Nemzetközi Munkaügyi Szervezetet (ILO) statisztikái szerint a munkára kényszerült gyermekek száma világszerte a 200 millió főt is meghaladja.
Az ENSZ szerint a gyermekeket foglalkoztatók tevékenységei széles spektrumot ölelnek fel a bányászati munkáktól, fémfeldolgozástól kezdve a ruházati cikkek gyártásáig szinte minden terület érintett.
Az érintett gyereket szinte mindegyike írástudatlan, fizikailag és lelkileg rendszeresen bántalmazzák őket, sőt sok esetben emberkereskedelem áldozataivá is válnak.
A fejlődő országokban egyes gyártulajdonosok szívesebben alkalmaznak gyermekeket: kevesebbet kell fizetniük nekik, mint egy felnőttnek, habár ugyanannyi munkát végeznek.
A rendkívüli szegénység arra ösztönzi a gyerekeket, hogy testileg és lelkileg is veszedelmes munkát vállaljanak, sokszor olyat, amelynek során olyan mérgező anyagokkal kerülnek kapcsolatba, amelyek csak később, évek múlva éreztetik káros hatásukat.
Az ENSZ a gyermekekkel végeztetett rabszolgamunkáról szóló jelentésében arról számolt be, hogy lelkiismeretlen munkaadók gyakran illegális, kézi munkával történő aranybányászathoz használják a gyerekeket.
Tudtad?
Hazánkban a mostani szabályozások szerint csak a 16. életévet betöltött személy vállalhat szülői felügyelet nélkül munkát. Törvénnyel szembeni visszaélések ugyan évről évre előfordulnak, számuk azonban még a húszat sem éri el.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.