Nem kell a főnökkel azonnal közölni, ha gyermeket várunk
![](https://cdn.life.hu/2023/12/MjWFrxltZQ8fh2hJTWO72dIZeoj8uMbA-yIxP3jTPxM/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50Lzc3Y2ZhZWFkYWM1NTQzNjM5MDY3YjY5ODllNTc5ZmZj.jpg)
Az Alkotmánybíróság megsemmisítette a munka törvénykönyvének azt a rendelkezését, amely szerint a terhes vagy lombikbébi-programban részt vevő nőket csak akkor illeti meg védelem, ha még a felmondás előtt tájékoztatták a munkaadójukat. A határozat szerint ez beavatkozás az intim szférába, és sérti az emberi méltóságot – írja a hvg.hu.
Az Ab kedden, egyhangúan meghozott határozata szerint a várandósság vagy az emberi reprodukciós eljárásban való részvétel egyértelműen a gyermeket vállaló nő magán- vagy intim szférájába tartozó körülmény, ezért nem kötelezhető arra, hogy kiszolgáltassa ezt az információt a munkaadójának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.