Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Ha egy kis egzotikumot szeretnél becsempészni otthonod falai közé, érdemes kicsit a távol-keleti stílusok világában barangolnod. Mi most a kínai és japán ihletésű enteriőrökhöz szeretnénk meghozni a kedved: nyisd meg otthonodban a varázslatos Kelet világának kapuit a Life.hu segítségével.
A japán és a kínai stílusjegyek gyakran keverednek, vannak azonban köztük lényegi különbségek: míg a japán stílus puritánabb, letisztultabb, addig a kínai harsányabb és szabadabb. Ettől függetlenül mindkét dizájnnál fontos a hagyománytisztelet, a rendezettség és az egyszerű kifinomultság.
Az alábbiakban összeszedtük a két stílus legfontosabb jegyeit, inspirálódj belőlük és képeinkből bátran!
Japán minimalizmus
A japán lakberendezést finom árnyalatok és letisztult formák jellemzik, kerüli a csillogást, főleg matt felületeket használnak. Az enteriőr minden részlete nagyon egyszerű, ugyanakkor nagyon jellegzetes is, legyen szó akár formákról, színekről vagy díszítésről.
Az enteriőrben a fa és a kő az uralkodó anyag, amely megtalálható a berendezésekben és a burkolatokon is. Kedvelt anyag továbbá a bambusz, a mahagóni, a juhar és a fenyő is.
A falak fehérek, amelyek nagyítják a teret, és még inkább hangsúlyozzák a berendezést. Főbb színek még: a fa barna árnyalatai és a növények zöld színei, a wenge-fehér kombináció.
Fontos, hogy a terek mindig szellősek, és minél több napfényt és természetet engednek be.
A dekoráció visszafogott, de míves, egy jól elhelyezett váza, egy lakkozott ékszeresdoboz könnyedén megteremtheti a lakás keleties hangulatát.
Fontosak a növények is: érdemes a szobát bonszai, bambusz vagy orchidea növényekkel díszíteni.
Kínai színkavalkád
A kínaiak gyakran használnak lótuszrózsaszín, bézs, pasztellsárga, jadezöld és kék színt, de meghatározóak még a piros, vörös és fekete színek is, amelyeket arannyal tesznek még díszesebbé.
A kínai motívumvilág igen gazdag: gyakoriak az állatok és növények, sárkányminta, virágok, valamint kínai írásjelek megjelenítése.
A papír, porcelán, selyem hazájában értelemszerűen nagyon közkedveltek az ezekből az anyagokból készült kiegészítők is. A rizspapír paravánok, színes lampionok, nagyméretű padlóvázák mind-mind gyakoriak.
A kínai stílusú bútorok általában alacsonyak: gyakran a padlószinthez közel van az ágy, és az sem ritka, ha az alacsony asztalkákat földre helyezett párnákon ülik körül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.