A férfi szervezete először annyira legyengült a sok beavatkozástól, hogy kórházba kellett szállítani. Az itt eltöltött hetek alatt rájött, hogy valószínűleg élete végéig küzdenie kell a Crohn-betegséggel. Egy évvel később kemény edzésbe fogott, és hetente járt focizni. Annyira a sport szerelmese lett, hogy pár hónap alatt megszabadult jó pár kilótól, és elképesztő izmokat növesztett - írja a Daily Mail.
Karl ma már boldog férj, és olyan szervezeteket támogat, ahol hasonló gondokkal küzdő emberek élnek. Elmondása szerint meg szerette volna mutatni az embereknek, hogy még ilyen betegséggel is élhet valaki teljes életet.
Mi az a sztóma?
Nagyon leegyszerűsítve a dolgot, ha a bélrendszer valamelyik szakasza megbetegszik, akkor olyan műtét válhat szükségessé, amely során eltávolítják a vastagbél (vagy a vékonybél) beteg részét. Attól függően azonban, hogy a bél mely szakaszát érinti a betegség, kialakíthatnak ideiglenesen, tehermentesítő sztóma nyílást, ám sok esetben ez kevésnek bizonyul, mert a végbél a záróizommal együtt eltávolításra kerül. A szakemberek ilyenkor állandó sztómát készítenek. A sztómanyílás tehát az a hely, ahol a széklet távozik a betegből. A Life.hu cikkéből még több infót megtudhatsz a sztómazsákról.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.