A Petőfi Csarnok 1985. április 27-én nyílt meg, az átadásakor még Kádár János, az MSZMP főtitkára is jelen volt, a nyitó koncertet pedig a Karthago adta. Évekig a PeCsa volt Budapest egyetlen ifjúsági szabadidőközpontja, a korabeli viszonyokhoz képest pedig meglehetősen korszerű gépészettel rendelkezett.
A modern hang- és fénytechnikák ellenhatásaként viszont ott volt az épület belső dizájnja, ami már a kezdetektől fogva sok vitát váltott ki. A csarnok csupasz betonfalai – amelyeken a zsaludeszkák nyomai is látszottak – nem igazán illettek a népművészeti ihletésű madár-virág motívumokkal díszített piros ajtókhoz.
Az elmúlt évtizedekben a PeCsa egyre korszerűtlenebbé vált. Nemegyszer volt szó teljes felújításról, ennek lehetőségéről először 2011-ben írtak az újságok. Végül mégis inkább az elköltöztetés, majd pedig a megszüntetés vált reális opcióvá.
A csarnok 2015 őszén zárt be végleg, hogy átadja helyét a japán SANAA építésziroda tervei alapján megvalósuló Új Nemzeti Galériának. A SANAA építésziroda egyébként a számos elnyert nemzetközi díj mellett 2010-ben az építészszakma Nobel-díjának számító Pritzker-díjat is megkapta.
A most elbontandó Petőfi Csarnok és az ahhoz tartozó szabadtéri színpad 10 729 négyzetméteren terül el a Városligetben, az Új Nemzeti Galéria épülete a tervek szerint 9095 négyzetmétert foglal majd el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.