Csak pár száz éve állítunk karácsonyfát
![](https://cdn.life.hu/2023/12/rnt1pjvSKD55G9ECenChpIYka5rbFvsB2z8Kv09oJuY/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2IyYWI3NDI1OWNkOTQzMjZhYTBmMzU0ZDIyMjM3NGYx.jpg)
Az már évezredek óta hagyomány, hogy ilyenkor zöld ágat visznek a házba, de a fa állításának szokása később alakult ki, állítólag először Luther Márton állított karácsonyfát a családjának. Régen az is előfordult, hogy a földesúr egy nagy fára aggatta azokat az ajándékokat, amelyeket a cselédjeinek szánt.
A néprajzkutató azt is elmondta, hogy mivel december 24-én Ádám és Éva napja van, a karácsonyfadíszek is kötődnek a paradicsomi életfához. Így alakult ki, hogy a karácsonyfán megjelent az alma, valamint a kígyót jelképező lánc.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.