A Katie Robbins készítette sorozat, a Good American Family magyar nyelven Egy jó amerikai család címmel jelent meg. A minisorozat főszereplői Ellen Pompeo és Mark Duplass, mint Kristine és Michael Barnett, a házaspár, akik örökbe fogadták Nataliát, akit Imogen Faith Reid alakít. A sorozat az igaz történetet több nézőpontból meséli el, bemutatva a családon belüli ellentmondásos beszámolókat a meglehetősen ijesztő, megtörtént esetről.
„Miután elkezdik nevelni a kislányt a három vér szerinti gyermekük mellett, kétségek merülnek fel a lány kora és háttere kapcsán, és lassan gyanakodni kezdenek, hogy a lány talán nem az, akinek mondja magát. Miközben védik a családjukat a lánytól, akit fenyegetésnek tekintenek, a lány a saját küzdelmét vívja, szembenézve a múltjával és a reá váró jövővel egy olyan összetűzés során, amely végül a bulvársajtó lapjaira és a tárgyalóterembe vezet” — olvasható az Egy jó amerikai család hivatalos szinopszisában.
Később kiderül, hogy Natalia követeli a figyelmet, óriási manipulátor, és nyilvánvaló, hogy rengeteg bosszúságot fog okozni a családnak, sőt, hatalmas károkat szenved majd el a szülőpár és a saját gyerekeik is. Az adoptálásakor elvileg a hétéves Natalia Grace szerepét Imogen Faith Reid játssza, aki döbbenet, de a valóságban pont két évtizeddel idősebb a filmbéli karakterénél.
A sztori úgy indult, hogy rendőrök viszik el az anyát, Kristine-t, akit a gyereke elhanyagolásával vádolnak meg. Az erős kezdés után indul a történet, amely 2010-be repíti vissza a nézőt, ahol a háromgyermekes Barnett család épp megtudja, hogy az utolsó pillanatban máshova adták örökbe a kislányt, akit szerettek volna adoptálni. A férj, Michaelt (Mark Duplass) emiatt depressziós lesz, felesége, Kristine azonban munkába temetkezve, az autizmussal élő gyerekeknek épülő közösségi központjára koncentrál. A pár három fia közül az egyik autista, Kristine ennek ellenére vágyik egy lánygyerekre. A Barnett házaspár házassága az összeomlás szélén van, amikor kapnak egy váratlan telefonhívást egy örökbefogadásokkal foglalkozó szervezettől, hogy van egy szegény, hétéves kislány, aki törpenövésű, és ha nem fogadja valaki örökbe egy napon belül, egy borzalmas helyre viszik. Elmennek a kislányért, s annak ellenére, hogy rengeteg a tisztázatlan kérdés — például, hogy az előző örökbefogadói miért „adták vissza” —, örülnek, és kifizetve a pluszköltségeket, ami a lánnyal jár, hazaviszik őt. Már hazafelé megjelennek az első figyelmeztető jelek, de nem törődnek vele, örülnek, hogy van egy lányuk. Különösen az apa, aki egyenesen beleszeret Nataliába, az első pillanatól mindenben támogatja, mellette áll, imádja őt.
A történet többi részét nem áruljuk el, a mozgalmas thriller, amelynek inkább a drámai vonala az erősebb, a Disney-n nézhető meg.
Kicsoda Natalia Grace? Miért gyanúsította meg a Barnett-házaspár azzal, hogy valamit titkol? Mi igaz a bántalmazási vádakból, amelyekkel a törpenövésű lány és örökbefogadó-családja egymást vádolták, és hol tart ma a eset? Sok kérdés felmerülhet benned, és a sorozatból a legtöbbre választ is kapsz majd.
A Hulu új sorozatát, az Egy jó amerikai családot Natalia Grace igaz története ihlette, egy ukrán lányé, aki spondyloepiphyseal dysplasia congenitában (SEDc), a törpeség egy ritka formájában szenved. A Philadelphiai Gyermekkórház az állapotot „ritka genetikai rendellenességként írja le, amely alacsony termetet és csontrendszeri rendellenességeket eredményez, amelyek elsősorban a gerincet és a karok és lábak hosszú csontjait érintik”.
Nataliát 2008-ban egy New Hampshire-i házaspár fogadta örökbe Ukrajnából. Az indianai fellebbviteli bíróság szerint azonban 2010-ben újra örökbefogadási listára került. Ugyanebben az évben a 45 éves Kristine Elizabeth Barnett és a 43 éves Michael Barnett, egy indianai házaspár fogadta örökbe őt. A kislány nagyjából hat-hét éves lehetett, amikor beköltözött az otthonukba. Akkor még minden szép és jó volt, de aztán...
Barnettéknek többször is gyanús lett Natalia kora. Az Investigation Discovery három évadot felölelő dokusorozatában Michael felidézte, hogy amikor Kristine először megfürdette Nataliát az új otthonukban, megdöbbenve látta, hogy Natalia teljes fanszőrzetet visel. Azt is állította, hogy Natalia bevallotta, hogy menstruál és véres alsóneműt rejteget. De arra is kitért, hogy hat hónapon belül, mióta az otthonukban élt, Natalia megpróbált a hatéves testvérére, Ethanra vizelni, az autóba üríteni, és a hulladékot a kisebbik fiúra kenni. A Time szerint olyan esetek is előfordultak, amikor a lány elvette a testvérei játékait, és az utcára dobta őket, valamint késeket rejtett el a hálószobájában. A legsúlyosabb vád a család részéről azonban az volt, hogy Natalia megfenyegette őket, hogy mindannyiukat megöli, miközben alszanak.
Egy másik esetben, amelyet az Egy jó amerikai család egyik jelenete be is mutat, Kristine állítólag rajtakapta Nataliát, amint tisztítószerrel próbálta megmérgezni a kávéját. A valóságban a lány erre úgy reagált, hogy Kristine maga rendezte meg a mérgezést, és azt is állította, hogy az örökbefogadó anyja bántalmazta őt: megütötte egy nadrágszíjjal, paprikasprayt fújt a szemébe és az ajánlott adag háromszorosát adta neki egy felírt gyógyszerből.
Két évvel Natalia örökbefogadása után Barnették kérvényezték a Marion megyei hagyatéki bíróságon, hogy törvényesen változtassák meg a lány életkorát 22 évre. Az Indiana Fellebbviteli Bíróság által benyújtott dokumentum szerint a születési évet 2003-ról 1989-re tudták módosítani „az alapellátó orvos és a szociális munkás által adott életkori becslések alapján”. Erre a házaspárnak azért volt szüksége, hogy ne kelljen tovább vele élniük, így külön lakásba költöztethették Nataliát, hiszen nagykorú lett.
Az Egy jó amerikai család a Disney-n látható, összesen 8 részesre van tervezve, amelyből eddig 5 rész van fenn a streaming platformon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.