A megbecsült műfogsor
Az Angliában élő Jason Bailey és az édesapja, Christopher mindig is nagy focidrukkerek voltak, kedvenc csapatuk pedig a Walsall volt, az apa-fia páros szinte minden mérkőzésükön a lelátóról szurkolt. Az apa, Christian halála után Jason nem akarta megszakítani ezt a hagyományt, ezért a Walsall következő meccsére magával vitte elhunyt apja műfogsorát is. A furcsa kabala szerencsét hozott, a Walsall nyert, és azóta Christopher minden mérkőzésre magával viszi a talizmánját.
Valami régi, valami új
Sok édesanya álma, hogy ha eljön az idő, lánya az ő egykori menyasszonyi ruhájában álljon oltár elé. Kevés család van azonban, ahol a menyasszonyiruha-öröklés akár több generáción át is meg tud valósulni. Nos, az amerikai Abigail Kingston egy olyan 120 éves ruhát választott a nagy napra, amiben előtte már 11 felmenője mondta ki a boldogító igent. A viktoriánus stílusú menyasszonyi ruhát elsőként Mary Lowry Warren viselte 1895-ben. Abigail 5 éves volt, amikor először látta a különleges ruhát, és már akkor eldöntötte, hogy ha felnő, ő is ezt szeretné viselni. A hosszú évtizedek alatt érthető módon a ruha meglehetősen viseltes lett, sok helyen el is szakadt, így első lépésként a menyasszonynak rendbe kellett hozatnia, és kicsit modernizálnia is. Az esküvő után egyébként Abigail rögtön át is öltözött, biztonságba helyezte a családi örökséget, hogy egy nap majd a lányának ajándékozhassa.
A Mikulás örök
Mike és Martin Gray harminc éve már minden decemberben azt a pillanatot várják, hogy újra a Mikulás ölébe ülhessenek, és elkészüljön róluk az aktuális karácsonyi fotó. Bár már mindketten jócskán felnőttek, nem szeretnék, ha az 1980-ban indított családi hagyomány feledésbe merülne. Az idősebb fiú, Mike 1980-ban, egyévesen pózolt először egy áruházi Mikulás ölében, majd 1984-ben csatlakozott hozzá a szintén egyéves öcsikéje, Martin is. A két testvér azóta minden decemberben elkészítteti a mikulásos fotót, és mióta családapák lettek, a gyerekeiket is beültetik a képre. Szeretnék, ha a hagyományt ők vinnék majd tovább.
A felfújt mellek hagyománya
2012-ben az akkor 14 éves Brittany Marshall magára haragította a családja nő tagjait, amikor nem volt hajlandó mellimplantátumot csináltatni magának. Hihetetlennek hangzik, de igaz. A Marshall család meglepő hóbortja, hogy szinte hobbiként űzik a plasztikáztatást. Az édesanyán kívül Brittany négy lánytestvére is megnagyobbíttatta a mellét szülői nyomásra, ám az akkor 14 éves lány – nagyon helyesen – azzal hárította le a furcsa tradíciót, hogy megmondta az anyjának, mennyire elégedett így is a külsejével, és hogy ilyen fiatalon inkább a tanulásra szeretne koncentrálni. Az édesanya az elutasításra úgy reagált, hogy szerinte Britney most egy furcsa életszakaszban van, és bízik benne, hogy idővel megváltozik a véleménye.
A ballagási nadrág
A Smtih família családi hagyományát a kényszer szülte. 1950-ben a család túl szegény volt ahhoz, hogy a legidősebb fiúnak új nadrágot vegyenek a gimnáziumi ballagásra, ezért a család feje adta kölcsön a csíkos ünnepi nadrágját a fiának. Ez aztán a két fiatalabb fiánál is megtörtént, így vált belőle családi hagyomány. Mára már pontosan 15 Smith fiú hordta ugyanazt a csíkos nadrágot a ballagásán. A nagypapa nadrágja jelenleg pihenőn van, a családban ugyanis a következő gimnáziumi ballagásra 2023-ban kerül majd sor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.