Öt érdekesség, amit eddig még nem tudtál a Fehér Házról

Washington érdekesség Fehér Ház amerikai elnök
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Egy korábbi cikkünkből már megtudhattál néhány meglepő tényt az Egyesült Államok mindenkori elnökének otthonáról, valamint munkahelyéről, a listánknak azonban még koránt sincs vége. Jöjjön újabb öt érdekesség, amit a Fehér Házról tudni érdemes.

George Washington soha nem lakott a Fehér Házban

Bár George Washington, az Amerikai Egyesült Államok első elnöke és Pierre L'Enfant várostervező együtt választotta ki a telket, ahol 1792-ben elkezdték építeni a Fehér Házat, Washington végül soha nem költözhetett be. Ennek egyszerű és szomorú oka, hogy az elnök meghalt, mielőtt az épület elkészült volna. Az építkezés nyolc évig tartott, 1800-ban fejezték be, George Washington viszont 1797-ben elhunyt.

George Washington (középen) már nem költözhetett be a Fehér Házba Forrás: AFP

Tom Hanks két kávéfőzőt is ajándékozott a Fehér Háznak

2004-ben az Oscar-díjas színész meghívást kapott a Fehér Házba, és meglepve tapasztalta, hogy az épület sajtóközpontjában nincs az újságírók és tudósítók számára kávéfőző. Nem volt mit tenni, neki kellett egyet vennie. Mikor 2010-ben ismét meghívást kapott, már sokkal előrelátóbb volt, és a leharcolt régi kávéfőző helyett vitt magával egy modernebb gyártmányt.

Kísért az exelnök

Azt beszélik, Abraham Lincoln szelleme még ma is a Fehér Házban kísért. Az évek során több itt megszálló vendég is beszámolt már megmagyarázhatatlan jelenségekről, sőt a legenda szerint Winston Churchill is találkozott az exelnök szellemével. Churchillnek az egyik kandalló mellett jelent meg a kísértet, miközben ő éppen lábfürdőt vett. A vérfagyasztó eset után Churchill nem volt többé hajlandó abban a hálószobában aludni.

Abraham Lincoln szelleme kísért a Fehér Házban Forrás: AFP

Nem volt mindig Fehér Ház

A Fehér Ház eredetileg csak az épület beceneve volt, végül 1901-ben Theodore Roosevelt hivatalosan is bejegyeztette. Előtte többféle néven is emlegették, gyakran hívták például Elnöki Palotának is.

A nyugati szárny

1902-ben, Theodore Roosevelt döntött úgy, hogy elnöki irodájának a Fehér Házon belül új helyet kell találnia, annak érdekében, hogy a munkát és a családi életet könnyebben szét lehessen választani. Ekkor nagy átalakításokba fogtak, és létrehozták az akkor még csak Ideiglenes Vezetői Hivatalnak nevezett épületrészt, amit ma már mindenki nyugati szárnyként ismer. 1909-ben Roosevelt utódja, William Howard Taft tovább bővítette a nyugati szárnyat, és egy új, ovális alaprajzú elnöki irodát hozott létre, amit alakjáról Ovális Irodának neveztek el.

Az Ovális Iroda Forrás: AFP
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.