A következőkben öt olyan Oscar-díjas filmet válogattunk össze, amelyekben olyan csodálatos enteriőröket alakítottak ki, ahova még mi is szívesen beköltöznénk.
A Grand Budapest Hotel - négy Oscar-díj, 2015
A rendező, Wes Anderson látványvilágát csak imádni lehet. A díszletek a lehető legaprólékosabban vannak megtervezve, a beállításokat a végletekig megkomponálták. A szürreális, színes, rózsaszínben és narancssárgában úszó terek, valamint a fantáziadús, nosztalgikus miliő egyszerűen magával ragadja az embert. Ha kedveled a rendező már-már giccsbe hajló látványvilágát, akkor ebből a filmjéből bátran inspirálódhatsz.
A nagy Gatsby - két Oscar-díj, 2014
Francis Scott Fitzgerald A nagy Gatsby című világhírű regényét 2013-ban Baz Luhrman feldolgozásában láthattuk viszont a mozivásznon. Grandiózus terek, díszletek és színek jellemzik a film minden egyes képkockáját. A házak és enteriőrök hihetetlen aprólékossággal adják vissza a 20-as évek Amerikájának dekadens életfelfogását.
Veszedelmes viszonyok - három Oscar-díj, 1989
Intrika, cselszövés, egyre csak bonyolódó szerelmi szálak és kegyetlen csábítási hadműveletek - mindez az 1700-as években, Franciaországban. Az legendás filmben az ikonikus szereplők mellett a filmvászonról XVI. Lajos stílusa, a rokokó is visszaköszön.
Álom luxuskivitelben - két Oscar-díj, 1962
Truman Capote Álom luxuskivitelben c. regényében leírt miliőt próbálták megvalósítani az Audrey Hepburn főszereplésével készült kultikus filmben is, de azért változtattak is rajta egy kicsit. Ennek eredménye pedig az lett, hogy egy letisztult, személyes tárgyaktól szinte teljesen mentes, de mégis igen egyedi otthont teremtettek Hollynak. Ebben a különc otthonban számos használati tárgy tűnt fel egészen újszerű szerepben: faládából asztal lett, letakart kerékpárból virágállvány, bőröndökből pedig polc. Van miből inspirálódni!
Elfújta a szél - tíz Oscar-díj, 1940
Scarlett O'Hara története igazi klasszikus, amit nem lehet nem szeretni. A film középpontjában a családi birtok, Tara áll, a filmtörténet talán egyik leghíresebb kúriájával. A fejedelmi otthon tökéletesen hozta az 1860-as évek amerikai miliőjét, azt azonban tudni kell, hogy az egész épület valójában csak egy filmstúdióban felépített díszlet volt. A ház homlokzata egyébként még ma is megvan, az évek során többször is gazdát cserélt, információk szerint jelenleg egy pajtában porosodik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.