Zokogó menyasszony
Kínában, a tujia népcsoport hagyományai szerint a menyasszonynak az esküvőt megelőző egy hónapban napi egy órát kell sírással töltenie, illetve az esküvője napján is könnyeket kell hullajtania. Az első tíz nap után csatlakozik a síráshoz a lány édesanyja is, majd a huszadik nap után a nagymama is odaül közéjük napi egy órát sírni. Az esküvő napjára már a család összes nő tagja zokog, és mivel mindenkinek más a hangszíne, így ez egyfajta éneklésnek is tűnhet.
Fűrészelés
Az esküvő szó hallatán sosem asszociálnánk egy fűrészre, de a lengyelek bizony igen. Náluk ugyanis az a népszokás, hogy a friss házasok egy kétnyelű fűrésszel, közösen vágnak ketté egy fahasábot. Ez az összetartozás szimbóluma, illetve annak, hogy bármilyen probléma is adódik az életben, közös erővel mindent képesek legyőzni.
Sós kenyér az ünnepi asztalon
Oroszországban az a hagyomány, hogy az esküvőkön sózott kenyérdarabokkal etetik egymást. A friss házasok szülei adják ezt az ifjú párnak, akik megetetik egymást a fura fogással. Ezzel szimbolizálják a vendégszeretetet, bár az kérdéses, hogy ki szeretne vendégségbe menni egy olyan házhoz, ahol sós kenyeret adnak a látogatóknak.
Leköpködött menyasszony
Kenyában másképp értelmezik a köpködés fogalmát, hiszen a mi értelmezésünk szerint ez egy kifejezetten negatív jelentéssel bíró cselekedet. Náluk azonban ez pont fordítva van: a fiatal lányokat általában jóval idősebb férfiakhoz adják feleségül, és a szertartást követően a menyasszony apja vagy bátjya a nő fejére köp. Majd belekarol az újdonsült férjébe, és elsétálnak a helyszínről. - írta meg a BrightSide nyomán a SzeretlekMagyarország.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.