Az első és legfontosabb, hogy ne hamarkodjátok el a bejelentést. Amennyiben a baba sajnálatos módon mégse maradna meg, úgy a saját gyászotok és fájdalmatok mellett, még a Facebookon és Instagramon is magyarázkodásra kényszerültök, a részvéthozzászólásokról nem is beszélve.
Az első pár hét, sőt hónap igen bizonytalan tud lenni egy magzat életében. A beágyazódás, az első szívdobbanás ugyan nagy örömmel tölti el a leendő szülőket, de egy teljesen egészséges kismama esetén is ott lebeg a pici elvesztésének lehetősége. A spontán vetélés a terhességek 10-25%-át érinti, és a legtöbb a 12. hétig következik be, látszólag mindenféle külső behatás és előjel nélkül.
A spontán vetélés legnagyobb százaléka természetes folyamat, így pedig elkerülhetetlen. Oka leggyakrabban az embrió, később magzat élettel nem összeegyeztethető állapota. Ezalatt például a kromoszóma-rendellenességeket, vagy a magzati osztódás során fellépő problémákat értjük. Természetesen ezeken kívül is számtalan dolog állhat egy pocaklakó elvesztése mögött: hormonális gondok, vírusfertőzés, sugárzás, baleset, az anya negatív és romboló életmódja. Sok édesanya számolt be arról, hogy a rendben lezajlott vetélést követő hónapokban ismét várandóssá váltak, és ez utóbbi terhesség már problémamentesen le is zajlott, szivárványbabájuk született.
Érdemes tehát kivárni azt a bizonyos 12 hetet, míg ország világgal is megosztjátok a baba érkezését. Manapság egy szimpla ultrahangfotó azonban már nem elég érdekes, mindenki szeretne belevinni valami kis pluszt. Innentől kezdve két kimenetele lehet a babaváró fotóknak; vagy ütnek, vagy vér cikik lesznek. Ha van már gyermeketek, úgy a nagytesós-effekt gondolatával is érdemes eljátszani, sőt! Nem kell, hogy rajta legyetek a képen, és hivatásos fotós se kell feltétlen ahhoz, hogy a várandósságot bejelentő képen érezhető legyen a végtelen boldogság, öröm és várakozás.
Nagyon kérlek, így NE várd a babát a közösségi média felületein!
Beállított... az embernek az jut róla az eszébe, hogy vajon hány kép készült el, míg minden tökéletes lett rajta.
Túl megjátszott...
Ice-Ice-Baby... lerágott csont, már egyáltalán nem vicces.
A nagytesós kiborulós képek szuper viccesek lehetnek, de a síró kisgyermekedet felhasználni egy ilyen csodaszép örömhír bejelentésére, igen ízléstelen dolog.
Tehát apuka ezek után kétszer annyit fog inni, anya pedig kétszer annyit fog enni, mint eddig... mi lesz így 9 hónap múlva? Nyilván viccesre akarták venni a figurát, de valahogy mégse működik.
Itt van néhány kiválóan sikerült babaváró fotó
Annyira spontán; mind a reakció, mind a kép minősége miatt. Imádjuk!
Igen, ez remek példa a bájos nagytesós fotóra.
Bár azt javasoltam, hogy síró gyermekkel ne, de itt van egy olyan kép, mely a szabályt erősítő kivétel – a nagytestvér nyugodtsága, és szeretettel teli odafigyelése a legkisebbre, vagyis már a középső gyermekre, remekül ellensúlyozza a csöppség reakcióját.
Igen, együtt az egész család egy nem erőltetetten beállított képen, remek utalással az új családtag érkezését illetően.
A kutyusokkal nehezen lehet mellélőni, és némi kreativitással remek babaváró fotó készülhet velük.
A cipős képekért egyszerűen odavagyunk!
Nos, ez egy rendkívül kreatív megoldás, imádjuk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.